• |
ide | kryesore

Tension në Euro 2024/ Serbët djegin flamurin e Shqipërisë (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit
flamurin


Përballja Serbi-Angli, e vlefshme për Europianin dhe që do luhet sonte, ka sjellë trazira. Sipas asaj që shkruan media serbe Mozzart, tifozët serbë kanë djegur flamurin shqiptar dhe atë të Anglisë.

Kujtojmë se në Gjermani, më saktësisht në afërsi të stadiumit ku do të mbahet ndeshja, pra në Veltins Arena (Gelsenkirchen), dita e sotme është shoqëruar me sherre të përgjakshme mes shqiptarëve dhe serbëve.

Lexo më tej: (PAMJE TË RËNDA) Sherr brutal mes tifozëve shqiptarë dhe serbë në Gjermani 

“Dikush ka hyrë në zonën tonë të tifozëve me flamurin e Shqipërisë, ku ka ndodhur kaos. Flamuri është djegur, ka reaguar edhe policia”, bën me dije media serbe Mozzart.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *