• |
ide | kryesore

(VIDEO) Gazetari shqiptar i bën shqiponjën serbëve që thërrasin “Kosova është Serbi” në stadium

Arkiva, Lajme, Të fundit
serbëve


Situatë e tensionuar u regjistrua para duelit mes Anglisë dhe Serbisë të zhvilluar në stadiumin e Shalkes. Si të mos mjaftonin përplasjet jashtë stadiumit, brenda tij nuk munguan koret raciste, teksa ato që dëgjoheshin më së tepërmi ishin thirrjet e serbëve: “Kosova është Serbi”. 

Nuk kanë munguar kundërpërgjigjet, teksa ishte gazetari i “Klan Kosovës”, Arlind Sadiku, i cili teksa po raportonte live, poshtë tribunës ku qëndronin tifozët serbë, në momentin e thirrjeve, “Kosova është Serbi”, ka formuar shqiponjën dykrenare me duar, duke mos iu trembur aspak reagimeve brutale të serbëve. Për më tepër shikoni videon:  

Lexo më tej: (PAMJE TË RËNDA) Sherr brutal mes tifozëve shqiptarë dhe serbë në Gjermani 


13 Comments

 1. ju qifsha motrat se nuk i plas kari kujt ça bëjnë tifozat por çfarë rezultatesh jep kombëtarja. rezultati është 0 pikë, ju qifsha ropt nbyth

  1. Budalliqe Kosovaresh, duan te nxjerrin inatet e tyre me Serbet, ne emer te Shqiperise. Nderkohe kur luajne me kombetaren e tyre rrijne si pula..

   1. Ti mjeran injorant qe mendon se kosovaret nuk jane shqiptare, je po aq bolshevik internacionalist pa atdhe sa edhe Enveri, Edvini, Stalini, Marksi dhe Lenini

    Me siguri te kane pjelle kooperativave mes orgjish brigadierësh….

    europathelastbattle.net

    1. Po ik e kar se le nom..je bo si sekretar partie. Ik e mçifu se do hash nai hu n’byth, nqs nuk e ke honger

   2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O rrotë kari që në 1912 shqiptarët hale të kësaj mut shqipërie i kanë tradhëtuar sistematikisht shqiptarët jashtë Shqipërië në trojet etnike, këtë tradhëti e kanë bërë në 1912 kur nuk luftuan kundër sllavëve e grekëve, në 1944 kur ua dorëzuan Kosovën serbëve dhe rrezikuan ta kthejnë edhe Shqipërinë hale komuniste në republikë të 7 të jugosllavisë, e bënë në kohën e nano kurvës, dhe po e bëjnë sidomos tani me edvin langaraqin antishqiptarin më të madh pas enver halesë.

  2. E ke gabim! Piket jane asgje perpara identitetit kombetar shqiptar…..

   Vetem bolsheviket çifutë nuk duan t’ia dine per ndjenjen me bazë kombin

   europathelastbattle.net

   1. o tqifshin bolsheviket ropt po ktu e gjete me tregu identitet kombëtar o kar? tifozat janë tifozat, do pjerdhin, do dynden në birra e do i bin me dorë në fund të darkës. thelbi është loja në fushë dhe pastaj po deshe me tregu identitet kombëtar dil e protesto kundër ktyre këlyshëve që i kanë bo shqiptarët me u arratis nga vendi i tyre, me fmi, me mace e me mi, dhe po i zëvendësojnë me zezakë Afrike

    1. Me fal, ku e ke mesuar shqioen????
     Se dua te coj qenin e Lindes…..

     Injorante si ty na kane lene ne kete gjendje fatale!

     Ki parasysh se EDHE MUTI ESHTE DICKA, PO INJORANTI S’ESHTE ASGJE!

     1. Me militant si puna jote, te trashe e dogmatik, Rama do rrije 100 vite ne krye..

   2. Duket se kena privatizu shqiponjen edhe serbet kan shqiponj dykrenshe , ky kazetari ska pase flamur e kan marr per serb,

  1. pa na thuj o “specialist historie “, trap birraxhi..kur osht “shpik” flamuri serb dhe kur ai shqiptar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *