• |
ide | kryesore

(VIDEO) Nën sulm për golin e dytë/ Elseid Hysaj detyrohet të mbyllë rrjetet sociale

Arkiva, Lajme, Të fundit
Hysaj


Elseid Hysaj, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, është detyruar të mbyllë adresat e tij në rrjetet sociale, pasi është bërë objekti i sulmeve dhe kritikave të tifozëve.

Që prej mbrëmjes së djeshme mbrojtësi kuqezi është nën akuza të vazhdueshme nga tifozët pasi e bëjnë përgjegjës për golin e Barelas, ku pas gjuajtjes së mesfushorit ai ul kokën dhe shmang kontaktin me topin.

Lexo më tej: Vetëm 15 minuta/ Ku gaboi Shqipëria në ndeshjen e parë të Euro24 

Këto pamje kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale gjatë gjithë sfidës dhe pas saj, teksa nuk kanë munguar komentet ndaj mbrojtësit, i cili është detyruar që të mbyllë llogaritë personale pas sulmeve ndaj tij.


11 Comments

  1. Kar nuk eshte por koqe kandari, qe edhe vete e di qe kur je ne fund te karieres duhet te hapesh rrugen, se pastaj dikriminohesh, edhe kjo seshte per faj te tifozave, por per ate qe kerkon dicka te beje qe eshte teper e veshtire per ate

 1. ATO JAN VEPRIME INSTIKTIVE NORMALE NE SPORT. JA SOT NJI LOJTAT I DANIMARKES I KTHEU BYTHEN TOPI I CILI E PREK DHE SHKON NE RRJETE CA TI BOJN TS VRASIN. HYSAJT NJI MILION “SPECJALISTA” PO I BOJN GJYQIN.

 2. Hysaj nuk po gjykohet thjesht per kete amatorizem qe tregoi duke na shkaktuar golin e dyte. Po gjykohet per paaftesi te pergjithshme ne shume e shume ndeshje ku ai eshte ngulur ne formacion dhe qendron aty me zor, permes nderhyrjeve nga presidenti, permes presioneve mbi trajnerin me grupacione lojtaresh, permes kunjave qe hedh neper “dalje publike”. Ky eshte nje lojtar i paafte i cili i ka kushtuar shume Shqiperise. Me kokefortesi mushke refuzon te hape krahun edhe pse e kupton dhe vete qe po ben dem. Nje dallaveraxhi si Duka e mban ne kombetare, por kushdo qe merr vesh nga futbolli e kupton qe Hysaj eshte nje parazit, nje i paafte qe ka vite qe perfiton nga djersa e shokeve te ekipit dhe lundron mbi inercine e suksesit te te tjereve pa dhene asnje kontribut vete, e nderkohe duke shkaktuar katastrofa sa here i bie pergjegjesia te beje punen per te cilen mendon se eshte kompetent. Ndeshja me italine foli qarte: italianet e pane sa i dobet ishte Hysaj dhe nuk iu ndane, e fokusuan gjithe sulmin aty ku e dinin qe kishin perballe nje pordhac qe do te ekspozoje si katnar tatuazhet e shaleve dhe qe ka hall mos i prish topi modelin e flokeve.
  Hiqeni kete ndyresire sa me shpejt nqs nuk doni ta groposni ate qe i gjithe ekipi e ka arritur me mundim, duke luajtur me nje lojtar mangut (se Hysaj nuk numerohet si lojtar). Gjithe ekipi e ka mbajtur ne kurriz. Tani eshte ne nderin e tij te terhiqet vete.

  1. Bravo, analizë e saktë për këta njerëz pa gjak!

   (Më vjen keq për gjithë ata tifozë që festuan përpara dhe për ata kosovarë që sollën statujën e Skënderbeut në kalë në Dortmund)

  2. Paska mbyll rrjetet sociale. Ptu. Futbollist qe jeton per t’u dukur, per tik tok, per facebook. Sigurisht qe do jesh medioker ne fushe. Hysaj te mos mbylle rrjetet sociale, por te mbylle torturen qe po i sjell kombtares dhe te iki. Po doli ne fushe prape tifozat do ta mysin duke e peshty.

 3. ne gjykimin tim ky e ks humbur “urine” qe kur u largua nga empoli sic thite italuani “si e sentito arrivato”
  megjithate ky linçim publik qe i behet nuk eshte ok ……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *