• |
ide | kryesore

Apeli i Home Office, përgjigje negative për “non gratën” e Berishës

Arkiva, Lajme, Të fundit


Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë përgjigje negative nga Home Office për ankimin që kishte bërë në lidhje me shpalljen e tij non grata.

Berisha u shpall non grata nga Londra zyrtare më 22 korrik 2022. Ish-kryeministri humbi sot apelin e tij në “Komisionin Special të Apeleve të Emigracionit” në Londër kundër vendimit të Ministrisë e Punëve të Brendshme, “Home Office” që e ndalonte të hynte në Britani. Vendimi i Britanisë u dha pas pretendimeve për lidhjet e tij të dyshuara kriminale.


7 Comments

 1. Lapsi, Mos mashtroni lexuesit.

  Qeveria Britanike nuk flet per “lidhje te dyshuara kriminale” pour per “lidhje te qarta kriminale”. Tekstin e ke me poshte.

  Eshte e drejta juaj mese e ligjshme qe te mos e konsideroni te justifikuar argumentimi i tyre, por mos genjeni duke u modifikuar fjalet !

  Ky eshte qartazi mashtrim !

  Teksti i derguar Sales : “…ju keni lidhje të qarta me grupet e krimit të organizuar dhe kriminelët që kanë paraqitur një kërcënim për sigurinë publike në Shqipëri dhe në Mbretërinë e Bashkuar dhe se jeni të gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të çuar përpara ambiciet tuaja politike, dhe… keni përdorur pozicionet tuaja të zgjedhura për t’u përfshirë në korrupsion dhe sjellje kriminale për të pasuruar veten dhe rrethin tuaj të ngushtë, në veçanti ish-këshilltarin tuaj zgjedhor Damir Fazlliç, të cilin më pas e mbrojtët kur u shfaqën provat e kriminalitetit.

  Tashmë dihet se vendimi për përjashtimin e Dr. Berishës ishte një nga të shumtët e marrë në lidhje me shtetasit shqiptarë si pjesë e Projektit Crime State Nexus (“CSNP”), i cili ka për qëllim prishjen e lidhjeve midis politikanëve dhe krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor dhe Shqipërinë në veçanti”

   1. Nuk ka rendesi si te duket ty a mua,

    Kur Lapsi citon nje komunikim zyrtar, duhet te mos mashtroje, ndryshe nuk meriton te quhet gazete por leter bythe

 2. Nese do ndryshonte Vendimi me pare do terhiqej Seksologu-manjak i ambasades Angleze qe vetem Origji di te beje !!!
  I kapur seksualisht nga Edi Droga,ky monster kriminale per te demtuar Opoziten i bie asaj papushim dhe mbajne e respketojne MAFIEN e Partise Socialiste permes seksit,parave te pista dhe Droges.Ambasadori i Britanise eshte Manjak Seksual,pyeteni Xhaxhken ?!
  Rrofte Sorros per krimin dhe shperfytyrimin e drejtesise dhe shtetit te se drejtes,lobingu me shifra marramendese po funksionon kunder te vetmit njeri qe MAFIA nuk mund ta kape ne kete vend,I VETMI ABSOLUT !
  USA DHE BRITANIA SUPORTOJNE MAFIEN,DROGEN,KRIMIN,VJEDHJEN,SHPOPULLIMIN,ÇFARE PO NDODH SI KA MUNDESI ?
  Shqiptaret po i shohin vete menxyren me emrin edi rama dhe banes se tij,Partia Socialiste !

 3. VENDIMI: Berisha humb Apelin në Londër, mbetet “non grata” në Britaninë e Madhe,ne ballkon do ngordhes o krimineli serb salih karaxhic(berisha),te fala nga ordineri Faruku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *