• |
ide | kryesore

Billy Ray Cyrus kërkon urdhër ndalimi ndaj bashkëshortes

Paparazzi, Slider


Billy Ray Cyrus ka paraqitur një mocion urgjent duke kërkuar një urdhër të përkohshëm ndalimi kundër Firerose, sipas raporteve të shumta.

Lajmi vjen mes procedurave të divorcit mes këngëtarit 62-vjeçar të “Achy Breaky Heart” dhe bashkëshortes së tij 37-vjeçare. Siç raportoi më parë ET, Cyrus po kërkon një anulim mbi bazën e “mashtrimit”.

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga TMZ dhe People, Cyrus pretendon se Firerose – emri i vërtetë i së cilës është Johanna Rose Hodges – ka shpenzuar 96,986 dollarë për 37 tarifa të paautorizuara duke përdorur kartën e kreditit të biznesit të Cyrus në javët e fundit. Akuzat në fjalë thuhet se filluan më 23 maj, në të njëjtën ditë kur Cyrus bëri kërkesë për divorc. InTouch Weekly ishte i pari që raportoi lajmin.

“Si rezultat .. Jam i shqetësuar se zonja Hodges ka në posedim informacione të tjera që ajo mund t’i përdorë për të bërë veprime të paautorizuara në kartat dhe llogaritë e mia të biznesit dhe personale të kreditit,” shkroi Cyrus në një deklaratë.

Si përgjigje, Firerose deklaroi se se ajo ka pasur akses në kartën e tij të kreditit për vite me rradhë.

Aktori dyshohet se pretendon se ish-çifti nuk ndajnë asnjë llogari të përbashkët bankare, kartë krediti apo pasuri të paluajtshme. Gjithashtu, ai thotë se asnjëra palë nuk ka qenë përdorues i autorizuar i kartave apo llogarive të njëri-tjetrit. Lidhur me asetet e Firerose, Cyrus thuhet se ka thënë se ajo zotëron pasuri të paluajtshme me vlerë më shumë se shtatë shifra në Los Anxhelos.

Ai po kërkon që Firerose të rimbursojë ose të kthejë çdo gjë të blerë me kartën e tij të biznesit.

Dyshja — të cilët u takuan për herë të parë në xhirimet e Hannah Montana,u fejuan në gusht 2022. Ata u martuan më 10 tetor 2023 në Franklin, Tennessee.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *