• |
ide | kryesore

Media Izraelite: Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Arkiva, Planet
32-Netanyahu-AP.jpg


Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Mediat izraelite raportojnë se tetë ditë pasi Benny Gantz dha dorëheqjen për qeverinë izraelite, kryeministri Benjamin Netanyahu ka thënë se kabineti i luftës është shpërbërë.

Kryeministri izraelit e bëri njoftimin gjatë një takimi të kabinetit politik të sigurisë mbrëmë, raportuan faqet e lajmeve të Izraelit Maariv dhe Ynet.

Lexo më tej: Spiunim dhe terror/ Investigimi mbi ‘luftën rrëqethëse’ të Izraelit ndaj Gjykatës së Hagës 

Megjithatë, ai pritet të vazhdojë të mbajë “konsultime sigurie” për luftën me zyrtarë kryesorë, përfshirë ata që kishin qëndruar në kabinetin e luftës tani të shpërbërë.


2 Comments

  1. ANGAZHIMIN E SEJCILIT NGA NJERZIT E BERI TE FUNKSIONOJNE PER VET ANGAZHUESIN ZOTI MADHERISHEM ME FJAL DHE VEPRA , SI PER MIR SHPERBLIM SI PER KEQ NDESHKIM PRA AUTOGOL PER TE SHAH MAT thotë:

    ATE CFAR ZOTI KRIJOJ NUK KA SHANCE DIKUSH NGA NJERZIT TA CKRIJOJ ,NDRYSHOJN ORJENTOJN APO TRIUMFOJN MBI TE ,KUSH MENDON FLET DHE VEPRON MIR SIPAS UDHEZIMIT HYJNOR ,KA KRIJUAR TE FUNKSIONOJN SHPERBLIMI MIRESIJA PER TE E KUSH BEN TE KUNDERTEN E KUNDERTA KY RALITET ESHTE PAR PER GJAT HISTORIS NJERZORE PO SHIHET DHE DO SHIHET ,ZOTI MADHERISHEM NUK GENJEN KUSH PENDOHET SIPAS KRITEREVE QE ZOTI KA ORJENTU FITON MESHIREN E TIJE, JEMI NE MOMENTE QE NJERZIT PO I BINDIN FAKTET E ZHVILLIMIT SI PASQYRA E KRIJIMIT TE FUNKSIONIT UNIK NDERGJALLESOR DHE UDHEZIMI T TIJE

  2. GENJESHTRAT MOREN FUND ,RALITETI ,I TE VERTETAVE PRAKTIKISHT FLET VET PER GJITHCKA ,POR DICKA ESHTE E SIGURT SE I MADHI ZOT NGA ME I KEQI DERI TEK ME TE MIRIN E NJERZVE NUK E KA LEN PA MUNDESI SHPETIMI MOMENT PAS MOMENTI DERI SA TE PERFUNDOJN JETA NE TOK POR QE ASGJE NUK I VJEN ASKUJT PA KUPTIM ANGAZHIM SHERBIM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *