• |
ide | kryesore

Meta tjetër sulm ndaj SPAK: Parti e jashtëligjshme prokrorësh nën drejtimin e Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit
Ilir Meta


Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një konferencë për shtyp ka deklaruar se Tirana është kthyer në një lavatriçe gjigande pastrimi parash, ndërsa SPAK-un e bëri palë me Ramën.

“Pastrimi i parave të pista ‘ulëret’ në Tiranë.

Shqiptarët nuk kanë mundësi të blejnë një shtëpi në Tiranë, atëherë si ka mundësi bumi i ndërtimeve. Tirana është kthyer në një lavatrice gjigande pastrimi parash.

Zgjidhja është që ligji të veprojë me ashpërsi dhe në kohë në mënyrë që të ndalohet falimenti i biznesit.

SPAK, struktura më perfektë për të mos ndëshkuar, asnjë pastrues parash nuk është ndaluar e jo më të dënohet.

Janë bllokuar hetime për të ndihmuar në pastrimin e parave. SPAK nën drejtimin e Dumanit, parti e jashtëligjshme prokrorësh nën drejtimin e Ramës”, tha ai.


5 Comments

  1. VENDIMI: Berisha humb Apelin në Londër, mbetet “non grata” në Britaninë e Madhe,ne ballkon do ngordhes o krimineli serb salih karaxhic(berisha),te fala nga ordineri Faruku

  2. Heh shkerdhate ti QIU ROBT ai qe e ndihmove te behej kryeminister ne 2013-ten.
    Hehehe dhe ai shkerdhata te beri president.
    KURVE politike,legen e bythqire si vete Edvin Vicici.

  3. ahahaha, po me mir nje parti prokuroresh sesa partia jote si sh.p.k. parti hajdutash. Ku ta desh nje parti me njerez te drejtesis, as qe krahasohet me partin e hadjutave.

  4. BUrracak i poshter. Ben si trim kot po eshte totalisht spurdhjak. Perderisa shiti gruan e vet, nenen e tre femijve te tij, per te shpetu bythen e vet, cfar mund te presesh nga nje njeri i till. Me then te drejten me eshte rrit respekti per Moniken dhe urretja per kete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *