• |
ide | kryesore

Non grata britanike/ Basha i përgjigjet Berishës: Je në pazar me Ramën

Arkiva, Lajme, Të fundit
pd, Basha


Lulzim Basha ka reaguar ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili e akuzoi atë si një nga personat që ka lobuar për shpalljen “non grata” nga Britania e Madhe.

Lexo më tej: Non grata në Britani/ Flet Berisha: Nuk u mor parasysh asnjë provë e imja! 

Basha në reagimin e tij i kërkon Berishës që të sqarojë demokratët për pengimin që po i bën opozitës për interesa thellësisht personale, Berisha ngre pretendime imagjinare ndaj meje pas humbjes së gjyqit për heqjen e “Non gratës” nga Britania e Madhe.

“Për çdo shqiptar sot është e qartë, dhe u faktua edhe me vendimin e paligjshëm për Partinë Demokratike, se Sali Berisha është në të njëjtin pazar me Edi Ramën, siç ishte me ndryshimet kushtetuese të 2008-ës.

Sali Berishës i duhet vula për të përdorur demokratët si mburojë për hallet e tij dhe familjes së tij; Edi Ramës pushteti për t’u mbrojtur nga i njëjti fat si paraardhësi i tij.

Përrallave të Sali Berishës u ka dalë boja prej tre vitesh. Përmes tyre mban peng Partinë Demokratike për hallin e tij personal, duke vazhduar pazarin e vjetër me Ramën, për të mbajtur status quo-në”, shprehet Basha në një postim në rrjetet sociale.

Postimi nga Lulzim Basha:

Në vend që të sqarojë demokratët për pengimin që po i bën opozitës për interesa thellësisht personale, Berisha ngre pretendime imagjinare ndaj meje pas humbjes së gjyqit për heqjen e “Non gratës” nga Britania e Madhe.

Për çdo shqiptar sot është e qartë, dhe u faktua edhe me vendimin e paligjshëm për Partinë Demokratike, se Sali Berisha është në të njëjtin pazar me Edi Ramën, siç ishte me ndryshimet kushtetuese të 2008-ës.

Sali Berishës i duhet vula për të përdorur demokratët si mburojë për hallet e tij dhe familjes së tij; Edi Ramës pushteti për t’u mbrojtur nga i njëjti fat si paraardhësi i tij.

Përrallave të Sali Berishës u ka dalë boja prej tre vitesh. Përmes tyre mban peng Partinë Demokratike për hallin e tij personal, duke vazhduar pazarin e vjetër me Ramën, për të mbajtur status quo-në.

Rruga pa krye ku ka futur veten dhe demokratët është sot e vetmja arsye pse qeveria më e korruptuar në Europë qëndron në këmbë.

Pengimi i ndryshimit, pengimi i Reformës Zgjedhore, sulmet ndaj SPAK, amnistimi i të korruptuarve, pazari për vulën, janë prova të qarta të bashkëpunimit Rama-Berisha, për interesat e tyre, kundër interesave të shqiptarëve.

Shqiptarët nuk meritojnë një opozitë të mbyllur në ankthin e interesave personale të një individi, i cili sot i bën fresk qeverisë vetëm për hallin e tij.
Qeveria më e korruptuar në Europë meriton të ketë përballë alternativën që u ofron shqiptarëve ndryshim.

Loja hilacake mes Ramës dhe Berishës për të mbrojtur gjendjen e mjerueshme në të cilën ndodhet ekonomia, politika dhe demokracia shqiptare, duhet dhe do të marrë fund.

Shqiptarët meritojnë më shumë!


18 Comments

 1. Hahahah foli Luli .. Epo domosdo ti di diçka se afer supes e ke mbajtur gaveden tende o Lul. Na e shpjego pak si po ” I ben Berisha fresk Rames nga arresting ne shtepi???
  Hesht se na I nxorre zorret!
  Mos degrado me tej se u bere gazi alem..
  Flet per Berishen ti kur Berisha eshte si Zoti per ty.. por ce do kur investon ne skarcitete si puna jote .

 2. VENDIMI: Berisha humb Apelin në Londër, mbetet “non grata” në Britaninë e Madhe,ne ballkon do ngordhes o krimineli serb salih karaxhic(berisha),te fala nga ordineri Faruku

  1. Prit te shikosh bythqirin e xhaxhi Anetes dhe teta Kristaqit sesi do e këtë fatin!
   Na duhet vetem pak durim deri sa te arrish tek sufllaqja e fundit…dhe do te shikosh edhe ti ( bashke me ne ) se nga do i hyje dhe nga do i dale Huri i Madh Rames ….
   Nga bytha deri ne gryke !

 3. Amerika por veçanërisht Britania me sjellje tipike perandorake. Asgjë më tepër!! Jemi të mëdhenj e do bëjmë atë që duam!!

  1. Poshte imperializmi anglo-amerikan! Proletare te te gjithe vendeve bashkohuni! Shqiperine e lashe ne duart e sigurta te Doktorit!

 4. Ci q* t’emen Lules, dhe po te kete te drejte ka gabuar aq shume sa tashme nuk e beson më askush, pra totalisht karte e djegur! Por Saliu duhet te hape krahun nga Partia, te mbeshtese per kryetar dike tjeter qe nuk eshte non-grata dhe qe nuk e le ne balte! PD nqse vazhdon keshtu te perplase briret me te huajt rrezikon te shpallet edhe parti non-grata! E dhimbshme por Saliu duhet te kuptoje qe koha e tij ne politike ka marre fund! Jam i sigurte qe po u terhoq nga parta e nxjerrin nga arresti dhe e lene te shijoje ditet qe ka ngelur! Te huajt nuk do jene kaq te meshirshem me te gjithe, Likja rrezikon burgun e me rradhe Veliaj, etj! Edi per ne fund si Saliu do i rezervohet arrest shtepie kur te humbe fuqine pas 9 vjetesh!

  1. Nuk eshte gjykate por komision. Sigurisht qe ceshtja do shkoje ne strasburg. Nga ana tjeter se pjerdh kush non graten nese merr votat ketu.

 5. Kush flet per Pazare o monster,o biri i putanes,o ligesi e ndyre,o mjeran e katran qe shet dhe gocat per para.
  Po ti ate Dautin e bythes ja dhe Ambasadorti Seksual te Britanise o legen njeri,po ti me Taulant Ballrn cfare beje te shtepi e Baxhelles Desada Meta o te pallofte gomari gruan,vajzat e mamane po ashtu.
  Se kush ben pazar dihet ne kete vend o llak-njeri !?
  Sali Berisha do u degjeneroje bashke me drogen,krimin,vjedhjet,plaçkat dhe korrupsionin ne kwtw vend dhe baxhellat nderkombetare qe pallohen ne bythe e abuzojne me delet !
  Ik tani e merrja ne goje Taulantit o funderrine Lulbyth rama,ik ne hollande o te shkerrdhefte afrika nenen.

 6. Foli Lule Bytha ?
  Nuk te paska marre mire boja e flokeve kesaj radhe , or ti kusuri i bukes.
  Or kokerr bythqiri, ik shpik ndonje formule sesi do garosh zgjedhjet e radhes duke manipuluar akronimin e P.D-se ( si miza ne bythe te kalit) thjesht dhe vetem per te prishur pune dhe mos dil me te besh intervista se do te te rrahin ndonjehere rruges sa te te bejne qesharak. Ptu

 7. O gra qire mavinj ky grua qiri ka bere pazare me gruaqirin tuaj drogaxhi o rrace qire Saliu ju shkerdhen rracen ju mavinjve jo non-grata por dhe qe nga ballkoni po jua shkerdhen.

 8. Or BOLE, non graten e jep vetem VOTA e sovranit.
  Shqiptaret vazhdojne me qene nongrata nga SHBA dhe UK.Nuk u japin viza me arsyet ma banale ose edhe pa spjegim.Pleq e plaka tentojne per vize ne UK ose SHBA qe te shkojne tek femijet e tyre dhe kthehen NON GRATA,s’ka vize per ata.
  Ndersa ti mor KAQOL i merr vizat pa problem,te pakten deri tashti.

 9. Kam filluar te kem respekt per Lulushin. Te sfidosh gjithe ate mase njersish te popullit opozitar

  sigurisht duhet nje guxim i madh ose nje marri e madhe. Nuk e di se cilen ka Lulushi por besoj

  se ka guzimin sepse sot , Pas rames eshte lulushi armiku nr.2 i popullit opozitar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *