• |
ide | kryesore

Apeli lë në arrest shtëpie Sali Berishën, ende asnjë akuzë për ish-kryeministrin

Arkiva, Lajme, Të fundit


Apeli i Posaçëm vendosi të rrëzojë kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi për heqjen e masës “arrest shtëpie”.

Gjyqtarja Iliriana Olldashi dëgjoi prokurorin e SPAK dhe avokatin e Berishës, Genci Gjokutaj që kundërshtoi informacionin dy mujor dhe për rrjedhim kërkoi heqje të masës arrest shtëpie.

“Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 18.06.2024, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 130 akti, datë 11.06.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personave nën hetim/ankues S.B. dhe J.M., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (me objekt: Informacion dymujor në kuadër të procedimit penal)”, dhe vendosi:

Miratimin e vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, sipas njoftimit të GJKKO.


10 Comments

 1. Arrest pa akuze,drejtesi e dhene nga banda kriminale me ordinancat e tyre me cene ne moral e dinjitet nuk mund te ndodhe ndryshe !
  Kjo qe po i ndodh Berishes eshte tmerr,kushdo mund ta vendose veten ne te njejten pozite dhe kurre nuk do ta pranonit nje gje te tille,flas per qenijet pa gunge ne kurriz(sigurimsa&patronazhiste&socialisto-hajdute).
  Shpresoj qe do te t’mos keni fatin e tij juridik(i thençin),ky eshte turp qe luhet ne Shqiperi,ku Lideri i Opozites mbahet ne arrest pa akuze,vetem si i duhet parise socialiste dhe krynarkosit te kesaj partie per favore elektorale?!.! !!!!!

  1. Shif komentet e patronazhistave më vonë, dhe do të kuptojmë se pse ndodh kështu në halen shqipëri, më mirë të kishim qenë nën serbinë se të -pavarur por të mutosur

  1. Gjiqsori ne Albanistan eshte nje muoster nje Bande e organizuar kriminale.Une personalisht kam zhvilluar nga viti 2004 deri me sot diku te 80 seanca Gjygji dhe akoma nuk e kam mare pronen shtepi ne emr te Gjishit per ta kthyer ne emer te Babait shtepia eshte aty dhe Banda me emrin Gjikat Kriminale dhe prokuror e prokurore laviera luajn pingpong prostituzioni ne Gjykata ky eshte Albakistani Gjyqsor Banditesk Shqiptar.

 2. Te perpiqesh te besh shtet me rustem gjaten, Tritanin, suden, çiljeten, fahri balliun, xhozin, arbnori, zhulalin, paloken, mulin, azemin , motrat vokshi nuk eshte e thjesht!
  E pra, Doktor M zbatoi ligjin bolshevik 7501 dhe e shpallen perfaqesues te ish pronareve, pra edhe te merr pronen edhe te perfaqeson! Edhe te ben avokatin edhe te vret me duart e veta! Kjo eshte nje aftesi qe jo gjithkush e ka!
  Denoi ramizin e nexhmijen per kafe e rustem gjaten e denoi me Kryetar i Gjykates Kushteruese dhe desh Ta bente dhe deputet. Te birin e ka jurist te PD.Kur nuk ka akuze per ju pse salihu ndjek shkallet,akuza ka 6 muaj qe eshte publike shpellkaret nuk dite te lexojne dhe thone ska akuze,nuk eshte akuze per 17 kullat e Llendrit jam arber qe i perfitoje nga korrupsioni qeveritar i salihutsalihut

 3. O rob,grua dhe moter qirë mavi ti je qorr,i shurdhet apo ta shkerdhehet kruaja,motra dhe fisi tek keta te ridhjerjes,por nuk i sheh o grua qirë ku e katandisen vëndin këta o te shkerdhevsha listen e dasmes dhe femijet e djepit ti ke 13-14 vjet ne pushtet keta o rracqire dhe nuk shikon qe iken nga syte kembet,ku vajten çmimet o soj qirë 1kg djathe e merrje 4-5 mije lek te vjeter tani vajti 13 mije,mishin e merrje 8 mij lek te vjeter tani vajti 12-13 mije o te kuvellsha tere gjenezen.

 4. Drejtesi eshte kjo ? Çfare duhet ti benin palloshit po ta krahasosh me Berishen ? Po ministrave ?
  Po kryebashkiakeve ? Po drejtoreve miliardera ? Keta po tallin karin me ne o popull .

 5. Lapsi vazhdon t’i bjere fyellit ne nje brime. Perseritja e nje te pavertete, nuk e ben ate me te besueshme !

  Sala nuk eshte ne arrest shtepie per ceshtje akuzash qe nuk behen publike. Sala eshte ne arrest se nuk ju bind urdherit te gjykates per t’u prezanduar kur i kerkohej.

  Nqs ajo qe pretendon Sala (dhe ju) eshte shkelje kaq flagrante e te drejtave te njeriut, perse nuk e con (ai dhe ju) kete ceshtje ne gjykata me te larta, madje deri ne Strasbourg ?

 6. aty ne arrest shtepi do qendrosh o malok i ndyre deri sa te perfundoje dosja jote pastaj do hash telin ne bythe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *