• |
ide | kryesore

FOTO/ Mbappé: “Keni ndonjë ide për një maskë?”. E rrjetet social çmendin fantazinë

Sport
Danso


“A keni ndonjë ide për një maskë?”: kështu ka pyetur Kylian Mbappé në X, pas thyerjes së hundës, në një kontrast loje me Danso kundër Austrisë. E ndjekësit e tij nuk u kursyen: shumë ide zbavitëse, që nga breshka “klasike” ninja, me të cilën shpesh është krahasuar për ngjashmërinë e pamjes, te ato më “politike” të Macron dhe Le Pen, duke pasur parasysh deklaratat e tij të fundit për zgjedhjet franceze.

DANSO: “MË VJEN VËRTETË SHUMË KEQ”

Pas përplasjes me Mbappé që i kushtoi francezit një thyerje hunde, Kevin Danso i kushtoi disa fjalë sulmuesit që u largua nga fusha me fytyrë të përgjakur për shkak të goditjes që mori. “Më vjen keq që Kylian Mbappé u dëmtua gjatë duelit tonë – deklaroi mbrojtësi austriak pas ndeshjes -. I uroj një shërim të mirë dhe shpresoj që ai të gjejë përsëri vendin e tij në fushë së shpejti”.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *