• |
ide | kryesore

Gerard Pique dhe partnerja e tij përfundojnë në gjykatë

Paparazzi, Slider


C  Gerard Pique dhe partnerja e tij , Clara Chía Mmorën pjesë në Gjykatën Penale në Barcelonë për t’u përballur me paparazin Jordi Martín.

Sipas Hola, ky konfrontim vjen nga një padi për ngacmim e ngritur nga Chia në qershor 2023, e cila mund të rezultojë në deri në pesë vjet burg për Martinin nëse ai shpallet fajtor.

Që nga ndarja me Shakira, marrëdhënia e Gerard Piqué me figura të veçanta mediatike ka qenë e tensionuar. Një nga ‘kundërshtarët’ e tij ka qenë Jordi Martín, një paparac i lidhur me ‘El Gordo y La Flaca’ në Univision.

Ndjekja e gazetarit çoi në një urdhër ndalimi ndaj tij, duke theksuar dëshirën e çiftit për privatësi. Megjithatë, Pique më vonë tërhoqi akuzat kundër Martín.

Në platformat e tij të mediave sociale, Martín festoi këtë zhvillim ligjor, duke postuar:

“Sapo u largova nga gjykata me një lajm të mirë. Gerard Pique hoqi të gjitha akuzat kundër meje”.

Dokumenti, i datës 10 korrik 2023, detajon ndërprerjen e procedurave ligjore kundër Martinit. Postimet e tij në mediat sociale që paraqesin dokumentin e gjykatës shënojnë një fitore në betejën e tij t me futbollistin.

Por pavarësisht kësaj fitoreje ligjore për paparacin, Clara Chía dhe Gerard, po bëjnë përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të menaxhuar imazhin e tyre publik dhe jetën personale.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *