• |
ide | kryesore

Ish-deputetja e PD-së, Ledina Alolli paraqitet në SPAK

Lajme, Të fundit


Ish-deputetja e PD-së për qarkun e Korçës, Ledina Alolli është paraqitur ditën e sotme në ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Ajo është parë teksa futet në ambientet e SPAK por ende nuk dihet arsyeja e paraqitjes së saj atje.

Alolli ka qenë edhe kandidate për bashkinë e Korçës në 2023. Përgjatë viteve 2009–2013 Ledina ka qënë Deputete e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për Qarkun Korçë. Në të njëjtën kohë ka qënë pjesë e disa komisioneve parlamentare si Anëtare e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Anëtare e Sekretariatit për Kërkim Shkencor, Bibliotekën dhe Botime, Anëtare zvendësuese e Komisionit Parlamentar të Edukimit dhe Medias.


3 Comments

  1. Po pse nuk therrisni, ministret drejtoreshat e agjensvie, ato te bashkive qe vetem ne kampionatin e futb, po harxhojn 5 mij euro bileta avioni, hotel dhe stadiume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *