• |
ide | kryesore

Italia planifikon të furnizojë Ukrainën me raketat Storm Shadow

Arkiva, Planet, Të fundit


Italia planifikon të furnizojë Ukrainën me raketat me rreze të gjatë veprimi Storm Shadow. Furnizimi i Ukrainës me këto raketa do të jetë pjesë e pakos të nëntë ushtarake italiane, që pritet të dorëzohet në fund të këtij muaji. Gjithashtu Ministria italiane e Mbrojtjes, nuk ka dhënë ndonjë koment lidhur me këto informacione të medias italiane. Ndërsa në anën tjetër, Antonio Tajani, ministri i Jashtëm i Italisë ka njoftuar se Roma planifikon të furnizojë Ukrainën me sisteme të mbrojtjes ajrore SAMP/T.

Madje Tajani ka konfirmuar se qeveria italiane po përgatitet për një pako tjetër ushtarake, e cila për dallim nga më parë do të jetë konfidenciale duke mos zbuluar se çfarë do të përmbajë pakoja. Ukraina kishte pranuar një sistem të tillë të mbrojtjes ajrore SAMP/T të njohur ndryshe si MAMBA në vitin 2023. Ky sistem franko-italian ka aftësinë të gjurmojë dhjetëra objektive dhe të ndërhyjë në 10 tjera në të njëjtën kohë.


7 Comments

  1. I KA ZEN SEMUNDJA E EGOS PER PUSHTET PARA SUNDIM TE GJITH ,POR ILACI SHERUES NUK JAN FUQIJA INTRIGAT ANTIVLERAT POR HAKU VLERAT VETPASTRIMI thotë:

    TANI NDOLLEMI NE PIKEN E PREKJES SHIJIMIT TE RENDIMENTIT ANGAZHIMIT NJERZOR KU NATYRSHEM ANALIZAT PROLLOJN REFLEKTIM VETPASTRUES ,PASI NJERIU BINDET SE AJO QE I SHERBEN AJO ESHTE KRIJUAR TI VIJEN JO AJO QE DESHIRON,PASI PADREJTESIJA KA KOSTO PERGJEGJSI NDESHKIM KLURSE HAKU E VERTETA SHPERBLIM

  2. Po ju kruhet bytua rrobqirave makaronaxhinj te Italiqise. Keta kurvat enderrojne kohen e Duces por do ta hane Karin me ne krye ate ish strptisten dhe baxhellen e Sorrosit Meloni

  3. Po ju kruhet bytha rrobqirave makaronaxhinj te Italiqise. Keta kurvat enderrojne kohen e Duces por do ta hane Karin me ne krye ate ish striptisten dhe baxhellen e Sorrosit Kuven Meloni

  4. Po ju kruhet bytha rrobqirave makaronaxhinj te Italiqise. Keta kurvat enderrojne kohen e Duces por do ta hane Karin me ne krye ate ish striptisten dhe baxhellen e Sorrosit Kuven ..Meloni

  5. Po ju kruhet bytha rrobqirave makaronaxhinj te Italiqise. Keta kurvat enderrojne kohen e Duces por do ta hane Karin me ne krye ate ish striptisten dhe baxhellen e Sorrosit Kurven Meloni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *