• |
ide | kryesore

Russell Crowe reagon ndaj deklaratës së Dakota Johnson

Paparazzi, Slider


Russell Crowe mbrojti së fundmi kompaninë “Marvel” pasi Dakota Johnson kritikoi filmin e saj  “Madame Web”, duke thënë se projekti ishte “i bërë nga komitetet” dhe nuk kishte asnjë vlerë artistike.

“Këto janë punë,” tha Crowe në një intervistë për GQ. “Ti e di: ky është roli yt, luaje rolin. Nëse pret që kjo të jetë një lloj ngjarjeje që të ndryshon jetën, thjesht mendoj se po e bën për arsye të gabuara.”

Dakota bëri filmin e saj të parë me superhero në fillim të këtij viti. “Madame Web”,në të cilin luan gjithashtu  Sydney Sweeney, Emma Roberts dhe Adam Scott ishte një dështim në arkë. Vetë aktorja e kritikoi filmin në një intervistë me Bustle në mars.

“Fatkeqësisht, nuk jam e befasuar që filmi pati këto rezultate”, tha ajo. “Por ishte padyshim një përvojë për mua të bëja atë film. Nuk kisha bërë kurrë diçka të tillë më parë.”

Ajo gjithashtu tha, “Unë ndoshta nuk do ta bëj më kurrë diçka të tillë sepse nuk përshtatem me  atë botë. Dhe këtë e di tani. Por ndonjëherë në këtë industri, ju pranoni të bëni këtë projekt, por gjatë rrugës ai bëhet një gjë krejtësisht e ndryshme, dhe ju jeni, si, “Prisni, çfarë?””

Johnson gjithashtu fajësoi Sony dhe Marvel për mënyrën se si e prodhuan filmin.

“Është kaq e vështirë të bësh filma dhe në këta filma të mëdhenj që bëhen … vendimet merren nga komitetet dhe arti nuk funksionon mirë kur bëhet nga komiteti,”shtoi aktorja. “Filmat bëhen nga një regjisor dhe një ekip artistësh rreth tyre. Nuk mund të bësh art bazuar në numra dhe algoritme.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *