• |
ide | kryesore

Shqiptari kapet në Itali me kokainē dhe 100 mijë euro

Arkiva, Lajme, Të fundit
Itali


Një 42-vjeçar shqiptar, që iu gjet gjysmë kilogrami kokainë dhe mbi 105 mijë euro cash, u arrestua në Trento nga oficerët e policisë pasditen e djeshme, të hënën 17 qershor.

Akuza ndaj tij është paraburgimi për qëllime të trafikut. Burri detyroi një postbllok policie pranë qytetit të Mattarello ta ndjekë nga pas, duke vazhduar marshimin e tij drejt unazës.

Policia ka nisur menjëherë ndjekjen e tij, duke e lajmëruar disa herë të ndalojë. Gjatë identifikimit, policia zbuloi se burri tashmë ishte me kallëzime të mëparshme për krime kundër pronës, për shkelje të legjislacionit për të huajt dhe dokumente false, si dhe kishte kallëzim për armëmbajtje dhe sende të tjera të forta.

Një gjendje emocionale e burrit të cilësuar si të tepruar nga punonjësit e policisë krijoi dyshime dhe për këtë arsye u krye kontrolli. Kontrolli, kryer në thellësi edhe në makinë, duke këqyrur një montim të parregullt të pjesëve plastike, u gjet kokainë me peshë 542.11 gramë, si dhe tufa kartëmonedha në shumën totale prej 106 490 euro. Më pas personi është arrestuar në flagrancë.

Në përfundim të formaliteteve, në dispozicion të autoritetit gjyqësor, 42-vjeçari është shoqëruar në burg për të pritur seancën gjyqësore.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *