• |
ide | kryesore

Tronditet Franca/ 3 persona përdhunojnë një 12-vjeçare vetëm sepse ishte hebreje

Arkiva, Lajme, Të fundit
vjeçare


Një vajzë 12-vjeçare u përdhunua nga një grup bashkëmoshatarësh të saj sepse ishte hebreje. Ngjarja ka ndodhur në Courbevoie të Francës. Të 3 autorët, të moshës nga 12 deri në 14 vjeç, tani janë në paraburgim, të akuzuar për përdhunim dhe dhunë të rëndë, edhe për faktin se viktima i përkiste një feje tjetër.

Mes tyre është edhe ish-i dashuri i viktimës. Kjo u komunikua nga prokuroria e Nanterres, e cila po heton incidentin antisemitik. Sipas asaj që raporton Parisien, në fakt, të rinjtë i kanë pranuar pjesërisht akuzat gjatë marrjes në pyetje, duke rrëfyer se ajo që ka shkaktuar zemërimin ishte fakti se vajza nuk kishte treguar gjatë lidhjes se ishte e besimit hebre.

Ndërsa një tjetër ka deklaruar se ka vepruar kështu sepse e reja kishte folur keq për Palestinën. Sipas versionit të vajzës 12-vjeçare, ngjarjet datojnë që mbrëmjen e së shtunës, kur ajo ishte në Piazza Henri Regnault me një mik. Ajo u tërhoq zvarrë nga 3 bashkëmoshatarët e saj në një hangar të braktisur. Atje e rrahën dhe e fyen thjesht se ishte hebreje. ©LAPSI.al


4 Comments

  1. Duhen tredhur perfundimisht me gjithe baballaret e tyre!
   Kur kane nje president Lgbtist ç mund te presesh.
   Shkaterrojini, tridhini perdhunuesit!

 1. “Thjesht se ishte hebreje”? Ouuuu?!?!?!
  Paska dale vendimi i gjykates?!?!?

  Po 6milione cifutet e holokar-stit?

  europathelastbattle.net

 2. Pergjithesisht kto “Arabet” ne Europe jane si njerez te egjer. A thua se jetojne akoma ne mesjete.
  Une kam familjar te mite qe jane praktikant te devotshem te fese myslimane, falin 5 vakte ne dite, por jane qytetare normal, biles ne shume gjera jane me te mire se pjesa tjeter e shoqerise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *