• |
ide | kryesore

Zjarr në Gjirokastër

Arkiva, Lajme, Të fundit
Zjarri, Zjarr


Një vatër e madhe zjarri ka shpërthyer në pjesën e sipërme të Malit të Gjerë.

Zjarri është përhapur mbi fshatin Mashkullorë në Gjirokastër.

Mësohet se zjarri që po vijon prej orësh gjendet në një distancë prej gati 500m nga zona e banuar.

Me ngritjen e temperaturave kanë filluar edhe shtimet e vatrave të zjarrit në vend. Kujtojme dy zjarret në ditët e fundit, në Durrës dhe në Fier.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *