• |
ide | kryesore

Billy Ray Cyrus akuzohet për abuzim nga bashkëshortja

Paparazzi, Slider


Firerose ka akuzuar Billy Ray Cyrus për abuzim në familje në një përgjigje ndaj kërkesës së tij për divorc.

Në kundër-ankesën e këngëtares, e cila u sigurua nga People të martën, ajo akuzoi burrin e saj të larguar për sjellje “të paparashikueshme dhe të paqëndrueshme” që barazohej me “abuzimin ekstrem verbal, emocional dhe psikologjik”.

Dokumentet e saj gjyqësore, pretendonin se sjellja e tij ishte ndikuar nga “përdorimi i vazhdueshëm i dr0gës i shoqëruar me konsumimin e marihuanës”. Në një pjesë tjetër të dosjes së saj, Firerose tha se ajo kishte frikë ndërsa afrohej data e mastektomisë së saj të dyfishtë parandaluese.

Me afrimin e datës së operacionit, ajo kishte frikë të largohej ose të kërkonte ndonjë lloj ndihme sepse kishte frikë se burri do të ndërhynte në operacionin e saj ose në rikuperimin e saj të gjatë në shtëpi”, thuhej në dosjen e saj. Cyrus, dyshohet se i dha Firerose letrat e divorcit më pak se 24 orë para operacionit të saj.

Megjithatë, ai hodhi poshtë pretendime të tilla – dhe tha se Firerose është ende çmendurisht e dashuruar me të – përmes përfaqësuesit të tij në një deklaratë për Page Six.

“Na vjen keq që znj. Hodges ka zgjedhur të diskutojë këtë martesë 7-mujore në shtyp dhe e ka lënë z. Cyrus pa zgjidhje tjetër veçse të zbulojë të vërtetën,” filloi deklarata.

“Akuzat që zonja Hodges deklaron në përgjigjen dhe kundër-ankesën e saj janë veçanërisht konfuze dhe të dyshimta në vërtetësinë e saj. Kur z. Cyrus u kthye në shtëpinë e tij 2 ditë pasi zonjës Hodges iu kërkua, me urdhër të gjykatës, të lironte rezidencën e tij prej mbi 25 vitesh , ai zbuloi një shënim të shkruar me dorë nga zonja Hodges që shprehte dashurinë dhe nevojën e saj për të qenë me zotin Cyrus.”

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *