• |
ide | kryesore

Kevin Costner reagon ndaj aludimeve për një romancë me Jewel

Paparazzi, Slider


Kevin Costner hodhi poshtë thashethemet se ai po takohej me këngëtaren Jewel gjatë intervistës së tij në “The Howard Stern Show” më 18 qershor.

“Jewel dhe unë jemi miq – nuk kemi dalë kurrë, “tha Costner. Ai vazhdoi: “Ajo është e veçantë dhe nuk dua që këto thashetheme të prishin miqësinë tonë, sepse kjo është ajo që ne kemi. Ajo është e veçantë. Dua të them, ajo është mjaft e bukur për të dalë me të.”

Aktori i “Yellowstone” shpjegoi se ai dhe këngëtarja “Foolish Games” u përfolën për romancë dashurie pasi të dy shkuan në një ngjarje bamirësie në ishullin privat të manjatit britanik të biznesit Richard Branson në Karaibe në dhjetor 2023.

“Jam i divorcuar. Papritur unë jam një baba beqar, “i tha Costner Howard Stern, duke iu referuar ndarjes së tij nga ish-gruaja Christine Baumgartner që ndodhi disa muaj para situatës së tij me Jewel.

“Unë hipa në një avion me nëntë persona – Jewel ishte njëri prej tyre,” shpjegoi ai. “Emma Watson ishte aty dhe shtatë persona të tjerë që nuk ishin të famshëm. Ne ishim të vetmit të famshëm në një ishull për tre ditë atje poshtë. Ajo ishte dikush me të cilën pata disa biseda të jashtëzakonshme.”

Kevin përsëriti se spekulimet për të dhe Jewel ishin krejtësisht të pavërteta. “Thashethemet ishin se unë isha në një avion privat me të. Unë isha me nëntë persona dhe nuk dua që shtypi ta prishë këtë për ne, “tha ai.

Costner ishte i martuar me Baumgartner, 50 vjeç, nga viti 2004 derisa ajo paraqiti kërkesën për divorc në maj 2023 dhe përmendi “dallimet e papajtueshme”. Dyshja vazhduan të kishin një betejë gjyqësore të diskutueshme për mbështetjen e fëmijëve dhe marrëveshjen e tyre paramartesore, me Baumgartner që akuzoi ish-in e saj për keqinterpretim të financave të tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *