• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, Gjykata e Apelit lë në qeli Alian dhe Nanon

Lajme, Të fundit
Mëngjesi


Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë për dy autorët e dhunimit të avokatit Sokol Mëngjesi. Dy të arrestuarit Drivald Aliaj dhe Dritan Nano, që akuzohen se kanë organizuar dhe më pas sulmuar Mëngjesin, janë lënë në burg. Ndërkohë që autorët e tjerë të ngjarjes Elton Kasaj dhe Romario Tabaku janë shpallur në kërkim.

Ndërkohë që Mëngjesi pas dhunimit u transportua me urgjencë në Athinë, për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Ai qëndroi në një periudhë 2 javore në intubim dhe doli vetëm disa ditë më parë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *