• |
ide | kryesore

“Tifozët brohoritën vrìtinì serbët”/ Kurir: Shqipëria dhe Kroacia do të dënohen nga UEFA

Arkiva, Lajme, Të fundit
UEFA


Media serbe Kurir ka shkruar se Shqipëria dhe Kroacia do të përballen me “dënime të rënda” nga UEFA pas sfidës që u zhvillua ditën e sotme në stadiumin Volksparkstadion të Hamburgut.

Duke cituar një burim pranë Federatës Evropiane të Futbollit, Kurir shprehet se Shqipëria dhe Kroacia do të dënohen për skenat e krijuara në impiantin sportiv dhe brohoritjet e tifozerive, që sipas tyre kanë qenë me motive denigruese ndaj serbëve.

Sipas gazetës në tribuna u bënë thirrje “vritni serbët”, gjë që ka sjellë çeljen e hetimeve nga ana e UEFA-s.

Kurir shton se vendimi do të shpallet në fund të javës dhe mund të variojë nga një gjobë e majme deri në kufizim për tifozeritë e Shqipërisë dhe Kroacisë për ndeshjet e tyre të radhës në Euro2024.

Po ashtu pritet një reagim edhe nga Federata Serbe e Futbollit drejt UEFA-s për atë që ka ndodhur në Hamburg, shkruan gazeta e Beogradit.


9 Comments

  1. Asnji pidh motre antishqiptare, nuk e ndal dot zgjidhjen e çeshtjes Çame dhe çeshtjen e Presheves,Medvegjes dhe Bujanovcit

  2. o Lapsi o portal kurvë, o ju qifsha ropt npidh, pse i bëni ripostim propagandës serbe o ju qifsha motrat, sa ju paguajnë shërbimet serbe dhe greke për propagandë o ju qifsha gratë nbyth 🤮

  3. Tani politika behet ne stadium me tifoze kur kalamajte luajne me top. Kosovaret po shfrytezojne ndeshjet e kombetares shqipetare per “propagande kosovarçe”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *