• |
ide | kryesore

Video/ Hjulmand i përgjigjet Kane: Danimarka e Anglia e vendosin kualifikimin në ndeshjen e fundit

F1, Sport, Video
Hjulmand


Një Angli e shëmtuar nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Danimarkës në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë të Grupit C të Euro 2024. Kombëtarja e Southgate zhbllokoi ndeshjen pas 18′ me goditjen e Kane, por në minutën e 34’ u arritën nga silura nga jashtë zonës e Hjulmand. Në një pjesë të dytë ndonjëherë të përgjumur, i vetmi emocion erdhi nga një shtyllë e goditur nga Foden. As ndryshimet e dy trajnerëve nuk patën asnjë efekt. Anglezët mbeten në krye të grupit me 4 pikë, por kualifikimin për në 1/8 e shtyjnë për ndeshjen e fundit, kur do të përballen me Slloveninë. Danezët do të luajnë gjithçka kundër Serbisë.

Ku është Anglia favorite? Ekipi që ëndërron të fitojë Kampionatin Evropian nuk u pa askund në Frankfurt, të bllokuar 1-1 nga Danimarka, e cila jo vetëm e meritoi barazimin, por bëri edhe më shumë për të fituar ndeshjen. Skuadra e Southgate, e cila me një sukses do të kishte siguruar kalimin në 1/8 si e para në grup, ashtu si ndaj Serbisë, pushoi së luajturi pasi kaloi në avantazh (Kane në minutën e 18’). Por këtë herë pësoi golin e barazimit nga një konkluzion i Hjulmand dhe vazhdoi të bënte keq edhe kur duhej të diktonte lojën. Anglezët mbeten në krye të grupit C me 4 pikë, por gjithçka mund të ndodhë në ndeshjen e fundit. Kundërshtari i Southgate është Sllovenia, me 2 pikë, kundërshtari i Danimarkës, që ka po 2 pikë, do të jetë Serbia që mbyll renditjen me një.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *