• |
ide | kryesore

Basha: Do garojmë në zgjedhje, për parti të re s’kemi marrë ende vendim

Arkiva, Lajme, Të fundit
Afera Ahmetaj, "bëhet i gjallë" Lulzim Basha: Drejtësia të shkojë te Rama


Pasi humbi vulën e PD-së, Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do krijojë një parti të re. Sipas tij shqiptarët do të kenë një alternativë qeverisëse në zgjedhjet e 2025, ku siç tha do të garojë.

“S’kemi marrë vendim për parti të re, do çojmë rekurs në Gjykatë të lartë se s’mund të lejojmë që padrejtësia të bëhet normë në këtë vend. Është një shkelje e ligjit dhe produkt i një pazari mes Ramës dhe Berishës, ky i fundit mjaftohet me vulën. Do të ndjekim gjithçka në përputhje me parimet tona, shqiptarët do ta kenë alternativën në zgjedhje, pa diskutim që do garojmë në zgjedhje. Rekursi është betejë për ligjshmërinë, nuk jemi duke pritur, as nuk do presim, kemi shpalosur programin. Nëse është vendosur ligjshmëria do ta kërkojmë votën me logon e PD nëse jo me alternativë tjetër”, tha Basha në një intervistë për Euronews.


8 Comments

  1. tentativë e SPAK, ka krijuar një reaksion të tmerrshëm propagandistik e mediatik, ku analistë e politikanë, çirren pa fre në panelet televizive për “maskarenjtë prokurorë” që po shkelin të drejtat e njeriut.

    Në mediat që paguhen me paratë e dinastive të Lalzit kemi parë prej vitesh emisione modelesh luksoze, reportazhe për interior sheikësh arabë nga bregdeti i Lalzit, ku banja kishte aq shumë, sa mund të shkonte edhe një felin me emër rus.

  2. Ti je genjeshtar i lindur se nuk ka mundesi o leshko,me çafre do konkurosh o pleh matrapaz e legen i edi rames ?Me siglen e PS-se,ik se dhe ti u mungon ne dukje se keshtu dihet se u ke dhene 4 pale zgjedhje edi rames&erion hajdut Velise ,o ligesi e tradhtar,ti je nje nga ata qe meriton te zhysin ne nje grope muti e te lejne aty gjate !Konkuro dhe kunatin dhe Karabenen e leshit !!!!

  3. Garo o lul garo, pse Jo?
    Ty te duan gjithe shqiptaret, por … sigurohu njehere qe gruaja jote te voton Ty vertet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *