• |
ide | kryesore

E moshuara i jep fund jetës, hidhet nga kati i 5-të i pallatit në Vlorë

Lajme, Të fundit


Një ngjarje e rëndë është shënuar të premten në qytetin e Vlorës. Një 71-vjeçare, i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i pestë i pallatit në lagjen “29 Nëntori”.

Sipas policisë së Vlorës, në kushte të depresionit, e moshuara i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte së bashku me vajzën e saj. Policia ka shkuar në vendngjarje së bashku me ambulancën dhe kanë shoqëruar trupin pa jetë drejt morgut, ndërsa është duke marrë në pyetje vajzën e 71-vjeçares.


1 Comment

  1. KUJDES O NJEREZ NGA SPROVAT JAN PER TE FITUAR OSE HUMBUR NE PERJETESI PERFITONI NGA KJO JET PERJETESIN thotë:

    ASGJE SESHTE SIC E MENDOJME NE POR SI E KRIJOJ ZOTI TE FUNKSIONOJN VULLNETI TIJE, SEJCILI NGA NE KEMI TE DREJTA DHE DETYRA PERGJEGJSI NE KETE BOTE PRANDAJ KUJDES,JEPNI HAKUN GJITHCKAJE MOMENT PAS MOMENTI ME MAS HAK SIC THOT I MADHI ZOT, QE TE NDJEHEN GJITH BREZAT MIRE QARTESISHT TE SIGURT ME SHPRES ZGJILLJE PAQE SHPETIM NDRYSHE NGA MOS NJOHJA DHE VEPRIMI DOMOSDOSHMERIVE, MOSJUSTIFIKIMI PERGJEGJSIVE ,PO NDOLLIN GJITHCKA QE E KA EMRIN E KEQE, NUK ESHTE E DREJT QE NE MEZIN TON TE LEJOJME UDHEHEQES MIZOR ,PA VLERA ,TE CILET MENAXHOJN KONTROLLOJN ORGANIZIMIN DHE FRYTET E JETES NE KETE VEND,NUK ESHTE E DREJT QE TE GJITH ATO QE KAN MUNDESI ,KUDO NE CDO NIVEL MUNDESI VENDOLLJE PERPARA SYVE TE TYRE NE AFERSI TE TYRE, NE MEZIN E TYRE TE NDOLLIN VARFERI ,PROBLEME DHE PERFUNDIME TRAGJIKE, NDERSA E KISHIN NJE MUNDESI TA ZBUSNIN LEHTESONIN APO PARANDALONIN ME MENDJEN GOJEN APO FUQIN E TYRE,SOT PO I NDOLL NJERIT NESE MUND TI NDOLLIN SEJCILIT NGA NE SI DO NA DUKEJ TE KERKONIM MUNDESI DHE ASKUSH TE MOS MUNDESONTE ,KESHTU PO SHKRIHEMI NGA DAl si komb e pse .SEPSE NE RRALL TE PAR SEJCILI NUK PO I LLOGARIT VEPRAT E TIJE NE KENDVESHTRIM HYJNOR POR NE EOG DHE EPSH SHTAZOR, VALL ZDUHET TA DUAM VETEN KUSH E THA TE GJITH DUAM VETEN TE DREJTEN HAKUN DHE SPRANOJM PADREJTESIN , KY ESHTE IMUNITET INSTINKT HYJNOR NUK NDRYSHON ,POR NE GJUHEN E KRIJIMIT UDHEZIMIT FUNKSIONIT HYJNOR RRUGA E DASHURIS NDAJ VETES ,DO THOT UNITET PERGJEGJSIJE MIRKUPTIMI DHE ANGAZHIMI PER TE GJITH TE DUASH PER TJETRIN SI PER VETE, KJO ESHTE CILSIJO PERSOSMERIJA KONKURENCA E ASAJ QE NE E QUAJM ZHVILLIM KY ESHTE CELESI SUKSESIT QE KEMI NEVOJ TE TREGOHESH I KUJDESESHEM PER TE MESUAR DITURIT E NEVOJSHME VLERSIMIN DHE ANGAZHIMIN NE TON TI JAPESH HAKUN GJITHCKAJE DE FAKTO I KE DHENE VETES GJITHCKA QE KE NEVOJ SUKSESIN NE TO PASI KESHTU QE VULLôNETI ZOTIT PER KRIJIMIN TON JETEN TON UDHTIMIN TON ,ORJENTIMIN TON SHPETIMIN TON POR NEVE ENDE SPO E PRANOJM TE GJITH KEMI NEVOJ PER GJITHCKA POR DHENJA HAKUT GJITHCKAJE KTHEHET PLOTSIM NEVOJASH PER NE TE URTIT KUPTTOJN DHE NDRYSHOJN SHPEJT ,POR BUDALLENJET ,NESE NUK NDALEN NE KOHE KTHEHET NE KOSTO RRENUESE PER TE GJITH KU DHOJ ORJENTIMI ZHVILLIMI PROPOGANDASH POLITIKASH ,NUK JAN SHPETIMI JON PERDERI SA NGA KETO NDOLLEMI NE RRUG PROBLEMESH PA ZGJILLJE NE BURIM JAN TREGUSIT E FAKTEVE NE CDO KENDVESHTRIM KURSE RRUGZILLET PA PROBLEME I SJELL UNITETI KUPTIMIT DHE ANGAZHIMIT SHERBIMIT MASIV VLERAT HAKU MASA QE SJELLIN GJITHCKA PER NE QE EMRIN E KA E MIR ,REFLEKTONI O BASHKOMBAS PERDERI SA TE KEQEN ASKUSH NUK E DON NE VETEN DHE FAMILJEN E TIJE,POR QE TASHME NA KA TROKITUR NE CDO DERE PERSHKAK TE HESHTJES MOSREFLEKTIMIT DHE MOSANGAZHIMIT UNIK PER FATIN TON NE CDO KUPTIM E KET KRIJIM UDHEZIM FUNKSION NUK E BERI ASKUSH NGA NJERZIT E BERI ZOTI BOTNAVE KU NE DORE NA LA ME TE LEHTEN TE MENDOJME FLASIM DHE VEPROJME VETEM SI THOT AI DHE NDJEHEMI MIRE,ASNJE ZHVILLIM NUK DUHET KALOJNE PERPARA SYVE TANE PA ANALIZ SHKAQESH KUPTIM REFLEKTIM DERI NE ZHDUKJEN E BURIMEVE QE NA I SJELLIN KETO KOSTO NE MEZIN TON PERMES KETI KOMENTI PO SHPREHI NATYRALITETIN NJERZOR ASKUSH NUK PRANON PADREJTESI KOSTO DHE SEJCILI DON TE DREJTEN HAKUN QE I TAKON KU MUNGESA TYRE DHE MOSREFLEKTIMET PER ZHVILLIMET BEJNE QE E KEQA TE NA VERE NE PIKPYETJE EKZISTENCEN ,SI INDIVID DHE KOMB PERSE PERDERISA NE UNITET I KEMI MUNDESIT PER ME MIRE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *