• |
ide | kryesore

Habit Spiropali: Treçereku i deputetëve dhe ministrave mund të mos jenë në 2025

Arkiva, Lajme, Të fundit
spiropali


Ministrja për Parlamentin Elisa Spiropali bëri një deklaratë të pazakontë në emisionin “Top Talk” në Top Channel. Ajo u shpreh se treçereku i qeverisë apo i Parlamentit mund të mos jetë aty ku është pas zgjedhjeve të vitit 2025.

“Nuk është çështje kohe, është çështje objektivi se ku do të arrish. Ky sesion mbaron shumë shpejt dhe nis edhe sesioni i fundit për këtë legjislaturë. Gjykuam që duhet tani. Komisioni për Mirëqeverisjen është një komision që ka për synim që të dalë me një plan veprimi.

Parlamenti ka gjithë tagrin dhe hapësirën që ia jep Kushtetuta që të mundësojë që si ekzekutivi, institucionet e pavarura dhe ato të krijuara me ligj të raportojnë për disa çështje që janë aty në sytë e të gjithëve: raporti i BE-së me rekomandimet përkatëse. Kjo për ne nuk është çështje individësh apo identikitesh. Unë jam, mund të mos jem në Parlament apo në qeveri.

Treçereku i qeverisë apo i Parlamentit është dhe mund të mos jetë në Qeveri apo në Parlament. Ajo që mbetet dhe është e pandryshueshme është dëshira, vullneti dhe puna jonë për të lënë një Shqipëri më të fortë” – tha Spiropali. Nuk dihet nëse ministrja e ka këtë nga informacione apo hamendësim. ©LAPSI.al


13 Comments

 1. Bravo Rama, e ke kap bukur kete moment. Shumica aty jane kot. Mundesisht duhet ripare dhe numri total i deputeteve. Max 100 perfaqesues i duhen ketij populli. Forca Rama. Vetem ti mund ti besh keto reforma. Asnje politikan nuk do kete me kaq pushtet sa ty. Jepi rregulloi keto pune sa je aty.

  1. Jam dakord me ty :bravo Rama. Ishallah ve kurore e behet mbret ( me titull se pa titull eshte qyshkur) .E Shqiperia do behet kopesht me lule ne breg te Adriatikut ,njelloj si ne kohen e qoftelargut.

 2. O hajdute e ndyre,o plehre qe me leket e shqiptareve ben pordha ti ?
  Te njohim o rrecke se ketu ne laprake ke jetuar,te pandi dardha dhe e dime se kush je ?Tani ben sikur je galaktike,po jo jo je ajo qe ke qene qe shumicen e kohes haje buke te komshiu se Sandrit qe i ke blere shtepi te Kodra e Diellit tani nuk kishte çfare te jepte per te ngrene ne ate kohe,me nje bluze te marr te Romet e lagjes dilje me “çeten” e ktheheshe heret ne mengjes !!!!!
  Aq shtepi e pasuri ke bere sa shpejt do te duhet te japesh llogari se ku i ke marre parate per to ?!
  I ke ne emrat e krejt nareve te fierakut,te babit qe shiti 41000 euro shtepine dhe jeton ne shtepi 250000 euroshe,e kush Sandri !!!!!????.Hajdute e piste.

   1. Tamam e thua si perfundoi Shqiperia ne duar te jevgjiteve e arixhinjve,ose si perfundoi shqiperia ne PS.(p.s qe eshte perdorur shekuj para se te dilte ps.)

 3. Elisa shko futi nje te lare vetes se Era e parfumit sado te shtrenjte nuk ta heq eren e Mutit qe te thahet ne bythe! thotë:

  Hahahahahahahahahaha kjo po na let nje Shqiperi te Forte !Hapu dhe te futen ato pak shqiptare qe Kan ngel aty!!Kjjo rrugace hajdute dhe tutori I saj Edvin Krista vrasesi Kane ndertuar nje Shqiperi fake ! GENJESHTRA DHE FILMA ME NGJYRA QE JA SHESIN POPULLIT NE TELEVIZIONET HAJDUTE QE I KOMANDONDOHEN NGA ZYRA E KRYEHAJDUT KRYEMINISER!

 4. 🤮🤮🤮🤡🤑🤥🤬😡🥴Kjo eshte Shqiperia qe ka ndertuar Kjo hajdute Imorale !!! thotë:

  Hajdute te neveritshem duke filluar nga cifti I sajuar ne Surrel 🤮🤮Balukja me silikon Kjo nje shpifesire qe goja e saj rrotullon jo me shume se 10 fjale po per hajduteri ka mbajt kampion e te tjere me rradhe …………..

 5. Habit kurva provinciale, rama ndëron ose riciklon kurvat dhe hajdutet , risi e madhe per kte popull ,…… mender aty ku e ka vendin fiks fare

  1. Të “rrojë” Rama se të tjerët s’na duhen!!!
   Gjen hajdutë e injorantë të tjerë plot dhe oër rëndësi kanë të vjedhin!!

 6. Dmth kjo do jete por te tjeret jo Po ku e di ti mi apo ke bo gati thesin me pare .
  Tallni b me kte milet qe sdin ku ka koken e vet. Kur ju shohim sikur me pa te mallkumin
  Aq te shpifur jeni.
  Skeni faj jeni tre partite bythe me bythe se qendra aq eshte ju jeni te gjithe te qendres mbroni krahet e njeri tjetrit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *