• |
ide | kryesore

Lëndë plasëse në formë zemre, cënoi sigurinë publike, telashe për 28-vjeçarin në Dibër

Lajme, Të fundit


Një 28-vjeçar është proceduar penalisht në Peshkopi pasi së bashku me një 16-vjeçar kanë organizuar një shpërthim me fishekzjarre dhe flakë, në oborrin e një shkolle 9-vjeçare.

Për këtë rast, janë kryer veprimet procedurale dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, në ngarkim të 28-vjeçarit, për veprat penale “Prishja e qetësisë publike” , “Shkelja e rregullave mbi përdorimin e lëndëve plasëse” dhe “Keqtrajtimi i të miturit”.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *