• |
ide | kryesore

Ndërprerja e energjisë elektrike në Tiranë, qytetarët bllokohen brenda ashensorëve

Lajme, Të fundit


Ditën e sotme është regjistruar një problem me energjinë elektrike në te gjithë vendin. Në fillim u raportua se pati ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë ndërsa më pas u bë me dije se probleme kishe edhe në rrethe të tjera përkatësisht si qytetet Kukësi, Elbasani, Kukësi dhe Durrësi dhe Lezha.

Sa i përket Tiranës, probleme janë raportuar në zonat e Ali Demikt, Shkozë, te zona e Liqenit të Thatë, Komuna e Parisit etj. Një tjetër problematikë që është raportuar ështe se disa qytetarë kanë mbetur të bllokuar në ashensorë. Pas ndërprerjes së energjisë ashensorët janë bllokuar dhe banorët kanë mbetur brenda.

Ndërkohë në lidhje me situatën ka ardhur edhe reagimi i OSHEE-së ku shprehet se shkak i ndërprerjes së energjisë ka qenë rënia e sistemit 400kV te OST. Më tej bëhet me dije se po manovrohet për rikthimin e energjisë ne nënstacionet 110kV te OST, dhe me radhe radhë te nënstacionet 35kV të OSSH.


3 Comments

  1. Shpresoj te kene ngelut votues e debile qe votojne Partine Socialiste,Parti me rekorde kriminale dhe monstruoze qe drejtohet nga nje Narko-Pederaso-Kriminel.

  2. Ketu nuk e ka falin energjia elektrike por mungesa e mirembajtjes se ashensoreve.
    Te procedohen penalisht bordi i pallatit, administratori ose kompania e mirembajtjes, ne varesi se kush e ka fajin.

  3. Administratoret jane moterqirajt spiune te partise.
    Asnje procedim per kelyshet e kuq te zene te muti i bunkarteve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *