• |
ide | kryesore

Sean Penn mohon akuza se ka dhunuar Madonna-n

Paparazzi, Slider


Sean Penn mohoi së fundmi aludimin  se ai goditi ish-bashkëshorten e tij Madonna me shkop bejsbolli në vitin 1987 në një intervistë të re.

“Unë kisha një ekip të frikshëm SWAT që hyri në shtëpinë time,” kujtoi fituesi i Oskarit për New York Times në një profil të botuar të shtunën.

Unë thashë: “Nuk do dal. Do të mbaroj mëngjesin. Por ata  thyeb dritaret përreth shtëpisë dhe hynë brenda. Më vunë prangat.”

Më vonë, aktori  i “Mystic River” filloi të takohej me një grua tjetër që u përball me të për incidentin e supozuar.

“Ajo po më shikonte sikur i vrava qenin e saj”, kujtoi ai, duke shtuar, “Nuk e dija se për çfarë dreqin po fliste”.

Penn dhe Madonna, tani 65 vjeç, patën një martesë të turbullt që zgjati nga 1985 deri në 1989.

Megjithatë, Mbretëresha e Pop-it nxitoi në mbrojtjen e ish-bashkëshortit të saj në vitin 2015, duke thënë se akuzat e rishfaqura se ai e kishte goditur atë gjatë martesës të tyre ishin “plotësisht  keqdashëse dhe të rreme”.

“Ndërsa ne sigurisht kemi patur shpesh debate të ashpra… Sean kurrë nuk më ka goditur, ‘më ka lidhur’ apo më ka sulmuar fizikisht”, shtoi ajo në atë kohë, duke e quajtur më tej aktorin e “Bad Boys” një “individ të kujdesshëm dhe të dhembshur”.

Duke parë marrëdhënien e tij me këngëtaren e “Vogue”, Penn tha për Times, “Ajo është dikush që e dua”.

Rezulton se është shumë më e shpejtë për të riparuar një miqësi pas divorcit nëse nuk ka fëmijë të përfshirë,” shpjegoi ai./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *