• |
ide | kryesore

Elon Musk bëhet baba për herë të 12-të

Paparazzi, Slider


Elon Musk është bërë baba për herë të 12-të dhe lajmin e ka publikuar “Bloomberg”. Biznesmeni miliarder është bërë prind për herë të tretë me partneren Shivon Zilis, ndërsa është baba edhe i nëntë fëmijëve të tjerë.

Themeluesi i Tesla nuk ka bërë ende të ditur emrin dhe gjininë efoshnjës, i cili deri më tani është mbajtur larg vëmendjes. Pavarësisht nga tregimet gjithëpërfshirëse që rrotullohen rreth lindjes së fëmijës së tij më të vogël, Musk  tha se lajmi nuk ishte “sekret”.

Pronari i X Corp. i tha Page Six, “Dështimi për të lëshuar një njoftim për shtyp, i cili do të ishte i çuditshëm, nuk do të thotë “sekretkonfirmoi ai në një deklaratë. “Të gjithë miqtë dhe familja jonë e dinë.”

Përveç të qenit baba i Strider, Azure dhe të porsalindurit më të vogël, miliarderi ndan edhe tre fëmijë – Exa Dark Sideræl (me nofkën Y), Techno Mechanicus dhe X – me muzikanten Grimes, dhe pesë fëmijë – binjakët Griffin dhe Vivian, dhe trenjakë. Kai, Sakson dhe Damian – me ish-bashkëshorten Justine Wilson.  Grimes ka ngritur një padi kundër Musk për të drejtat prindërore për tre fëmijët e tyre.

 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *