• |
ide | kryesore

Përgjimet mes mjekëve të Onkologjikut: 5 operacione i kap, brenda javës bëhesh për ‘Maldive’!

Lajme, Të fundit


Denoncimet e pacientëve kanë zbuluar të gjithë skemën si mjekët dhe personeli që punonte tek Onkologjiku nxisnin pacientët të kryeninin vizitat dhe shërbimet në klinikën private Megis, që ndodhej tek Astiri.

Në bisedat e zbardhura nga Prokuroria janë komunikimet në Whatsapp mes dy mjekëve të cilët diskutojnë për pacientët, por edhe për paratë që fitojnë nga operacionet dhe planet për pushime jashtë vendit me paratë e siguruara.

Përgjimet:

Mjeku X: Ami je te klinika ti, ka

Dr. Ami Rea i përgjigjet me mesazh zanor

Mjeku X: Ok ai shoku im ka mar cd ka ardh tek klinika. Me fol Me Gashin. Me e cu ne turqi. I kan bo ct dje dhe sot. Kan thirr neurokirurgun me e….

Dr. Ami Rea: Por un ia thash qe dje qe duhet te bejme nje ct re ri. Por sa ta lejoje situata, sepse nuk levizet dot kollaj si paciente me kupton

Mjeku X; Normal qe nuk lëviz.

Dr. Ami Rea: Mund ta sqaroah dhe

Mjeku X: E kam sqaru. Po ndryshe kur flet me ty nga afer, Se ate dit kane qene te hutuar

Dr. Ai Rea: Ok! Ngaqe un nuk jam gjithe kohen aty, dhe cdo dite ndërrohen mjeket

Mjeku X: Kape shteengoje mondin nxirt leket thuaj! nanahahahahaha

Dr. Ami Rea: Me majen e gishtit me hedh tutje ai. Si buldozer eshte! Aman mere njeher ate

Dr. Ami Rea: Ku eshte Se mbeta pz jam e vdekme. Me 2 ore gjume

Mjeku X: Sa takoj tomin. Po e sjell aty

Dr. Ami Rea: Erdhi? O shoku, ata jane ngatërruar, se nuk e kane kuptuar mire turin

Mjeku X: Kap pushimet e tjera tani. Shih naj Tajlandë

Dr. Ami Rea: Këtu një vit! Po pse jo

Mjeku X: Hë me se nuk shkon shumë , 1500 euro, 5 operacione kap brenda javës ti. Hahahaha ca llogarie.

Dr.Ami Rea: Kirurg më di ti mua. Ku e ke bërë matematikën ti vëlla. 5×5 sa bëjnë?

Mjeku X: hahahaha llogarita 300 euro operacionin, jo 500

Mjeku X: Për një javë bëhesh për Maldive ti atëhere


8 Comments

 1. Hajvaner, o burra i fusni ne burg edhe ata mjeke qe kane ngele. E pastaj shkoni ne te semes te mjekoheni. E cfare ka per te pergjuar ketu? E dini sa paguhet mjeku ? Me pak se nje kamarier ne zonat mesatare ne Tirane. Ne keto kushte e detyroni te behet mjeran e te shohe se rryshfet do i lene te semuret. E te beje ato llogari te trishta qe ju i pergjoni. Nuk ka familje ai / ajo per te mbajtur ? E dini sa vite i duhen atij te dale mjek i specializuar? Jepini u hiqni licensat, i burgosni. E merrni mjeke nga Serbia e Turqia.

  1. @ cedo
   Ata kane bere betimin e Hipokratit apo te Hipokriti .Po si u prishka aparatura e i çokan ke privati shkofshin ne hell ci do kta mjeke kriminele.Me aq leke sa marrin keta kurohesh per bukuri jashtë shtetit

 2. Keta jane kriminele .ju hengert peshkaqeni kalamajte kur shkoni me pushime se i keni harram ato leke .
  Zoti ju mallkofte burgim te përjetshëm qe luani me jeten e ketyre njerezve me keto sëmundje o mostra po ata qe nuk kane lek .ça bejne .ju jeni me te rrezikshëm se vrasësit me pagese.

 3. Mjeket robqira te mutustanit te bejne greve dhe te mbyllin spitalet e rrjepjes por ata jane po aq shkerdhata sa je dhe ti, pacient i bythes ose mjek robqir pa dinjitet.

 4. Na rrofshi per vere o llapsi… Ivetmi portal qe publikoje komentet, ke filluar dhe ti te mos i publikosh njesoj si qim peka!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *