• |
ide | kryesore

Biden nuk shkoi në një takim në mbrëmje me Scholz sepse duhej të shkonte të flinte

Arkiva, Planet
Kina mund të dërgojë armë në Rusi, Biden takohet sot me Scholz


Presidenti Joe Biden anuloi një takim herët në mbrëmje me kancelarin gjerman Olaf Scholz në minutën e fundit sepse ai duhej të shkonte të flinte, thotë një raport i The Wall Street Journal.

Gazeta raportoi se ngjarja ishte një mbledhje jozyrtare në Gjermani në mes të samitit të G7-ës në qershor të vitit 2022 dhe ishte menduar të ishte një takim për të diskutuar Ukrainën.

Dy persona të paidentifikuar që ishin atje i thanë Journal se Sekretari i Shtetit Antony Blinken njoftoi se Biden nuk do të paraqitej sepse duhej të pushonte.

Sipas raportit, kancelari dhe ndihmësit e tij u befasuan nga mungesa e Biden-it dhe nga shfaqja e Blinken-it.

Në një deklaratë për Journal, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit mohoi raportin, ndërsa një zyrtar tjetër deklaroi se Shtëpia e Bardhë i kishte informuar pjesëmarrësit që herët se Biden-i nuk do të mund të merrte pjesë.

Business Insider nuk mundi të verifikonte detajet ose arsyen specifike për nevojën për të pushuar dhe Shtëpia e Bardhë nuk iu përgjigj një kërkese për koment.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *