• |
ide | kryesore

Pse e paragjykoni lënien e mandatit/ Pjerin Ndreu debat me gazetarët: Mua më ka thirrur SPAK-u, jo kolegët

Lajme, Të fundit


Kryetari i Bashkisë në Lezhës, Pjerin Ndreu ka shkuar ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Pas përfundimit të marrjes në pyetje nga prokurorët e SPAK, Ndreu ka pasur një debat me gazetarët nëse duhet që ta lërë mandatin.

“Pse e paragjykon lënien e mandatit. Nuk ka lidhje as me lënien e mandatit. Ajo që kam bërë unë është detyra në shërbim të komunitetit. Nuk kam bërë ndaj shtetit, apo të tjerëve dhe nuk ekziston”, tha Ndreu.

I pyetur nëse atë e kishin thirrur ‘kolegët’ e tij, Ndreu theksoi se kërkesa i erdhi nga SPAK-u.

“Unë kam ardhur se më ka thirrur SPAK”, tha Ndreu.

I pyetur nëse SPAK do të ngrejë akuza ndaj tij, Ndreu tha se nuk e shikon të arsyeshme këtë gjë.

“Ta shohim, këtu jemi, do ta shohim. Unë për vete nuk e shoh të arsyeshme që të ngrejnë akuza. Por nëse do të ngrihen do të përballemi”, theksoi Pjerin Ndreu.


7 Comments

 1. Opozita paska trembur SPAK për Veliajn, por s’po e tremb dot për Berishën,byrektoret e shpellkaret e salihut kane shprese se me protesten e djeshme do lirojne salihun e ballkonit,por kujdes shpellkare e byrektore se salihu kerkon gjak ka 11 vjet qe pi e ben kete,ca nga ju grupi i zjarrit te salihut lumneshi e lushaj do i dergoje ne te semes dhe paston do digjoni salihu te thote i vrau rama me stilolapsa pistolete etj etj.

 2. Mjafton te shkoni ne Ranen e Hedhun dhe te kuptoni masakren e betonimit te bregdetit nga ky me shoket ne pushtet.
  Se Shengjini brenda esht tjeter Kabul

 3. Hajdut,bandit e pordhac njeri ja ky je ti Pjerin !
  Koha jote dhe trimave te ndotur si ti ka marre fund !
  Ke vjedhur me tendera e ke sajdisur krimin ne qytet dhe jo vetem,keshtu qe behu gati te te qihet mamaja,grueja,motra,vajza e cfare te mban pragu i shtepise !
  Je nje krim i lindur e rritur si pleh e bandit,je i pandehur sot neser ne burg,nuk ka rruge tjeter,te fala Nokeve !!!!

 4. Akuza nga bajraktari gjakatar me kope ujqish e ulkonjash te etur per trazira e puce me jarge nga urija per te shqyer copash cdo gje lene ende ktij vendi. Gjith kurajon mbetur per me i SHERBY njerzve vendit sadopak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *