• |
ide | kryesore

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Berishës! Avokati: Kanë vendosur kusht pagesën për të marrë aktet e dosjes

Lajme, Të fundit


Seanca e cila u mbajt sot në GJKKO për kreun e PD Sali Berisha, u shty për datën 19 korrik.

Avokati Genci Gjokutaj, në një deklaratë për gazetarët, u shpreh se për vënien në dispozicion të dokumenteve i është kërkuar pagesë.

“Kolegu ka ardhur në Gjykatë dhe i kanë vënë kusht që dokumentet merren nëpërmjet pagesës.

Është praktika e zotit Beqaj që i janë dhënë aktet edhe pa pagesë. Ne i kemi të nevojshme. Gjykata ka gabuar, bën atë që thotë SPAK”, u shpreh ai.


7 Comments

  1. degjo o kok loqe, ti je avokati me varikars ne kete planet sepse ti i mbushe mendjen klientit tend Sali Berisha qe eshte ok te rrish mbyllur ne shtepi. praktikishte e ndihmove te bej autogol. nga nje ane mire ti behet se vet Saliu ka zgjedhur te rrethohet nga keto njerez. nga ana tjeter na kap akoma me shume belaja neve te tjereve se partia demokratike eshte mbytur me dhendra socialistesh si ai i Artan Shkrelit, Belind Kellici dhe me Salianja pa fund… e keqja eshte se kujtoni sikur po beni ndonje gje me denoncimet nderkohe qe ska budalla qe nuk i di keto gjera. ore mos keni rene dakord telepatikisht te dyja si partite me te medha ( nje lesh pasi njerzit jane ne hall jo se ju votojne per idealet e pordheve tuaja 30 vjecare dhe 70+vjecare ).

    1. Ore për Berishën mirë ja bëjnë mos u ruh…. fare se ai e bēri Kryeminister por ky qoftexhiu i gjatë na mori ne qafë të gjythve.

  2. Patronazhistë kuptohet çdo gjë që thoni e bëni se doni kështu ose e bëni nga padija!!! Akuzoni avokatin për ato veprime antiligjore të Aspakut dhe Gjykatës Speciale!! Berisha ishte planifikuar të mbahej në izolim shtëpie se kështu kishte vendosur Rama kumandari juaj. Është veçse një i burgosur politik nga neodiktatura Edviniste!!

    1. ore as qe po e justifikojme spordhaku spakun per as edhe nje sekond te vetme. madje as shefin e spakut edvin rama. thjesht po themi qe ky avokati eshte i paafte dhe rrot kari. gjithashtu edhe qe PD eshte u kthye ne lavatrice socialistesh dhe bythqirash pasiv.

      1. dhe per kete fjaline e fundit mund te kete dore edhe rama ore, se ja ka kap kapacitetin saliut dhe thot ecen vet ky. ne po rrim nje kembe jashte nje kembe brenda. ore ke Kellicin ne Pd, a kutpon ti o bole, ku ke jetuar ti ? se po na habisni. Artan Shkreli i ka qir nene k abere lek me Ramen sa eshte shkepur, ju na e nxirrni si Kellicin si figure e PD. po te filloje te denoncoje Artan Shkrelin te shofim do jet kaq i drejt apo jo. edhe mjaft ore legen mos i bej njerzit per budallenj se nuk jane, jane thjesht te lodhur pikerisht nga keto teatrot tuaja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *