• |
ide | kryesore

Zjarr në Klos, terreni i vështirë nuk lejon ndërhyrjen e zjarrfikëses, ja si paraqitet situata

Lajme, Të fundit


Një vatër zjarri është shfaqur në malin e Balgjajt në territorin e bashkisë Klos që nga mbrëmja e shkuar. Mësohet punonjësit e bashkisë Klos dhe banorët e zonës kanë shkuar që në mbrëmje për të tentuar shuarjen e zjarrit.

Ndërkohë terreni i vështirë ka bërë e pamundur që të ndërhyjë zjarrfikësja teksa zjarri po merr përmasa të mëdha favorizuar nga era.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *