• |
ide | kryesore

Sekondat e ndanë Gjermaninë nga mallkimi i grupit F, por edhe për sa kohë…?

Sekondat e ndanë Gjermaninë nga mallkimi i grupit F, por edhe për sa kohë…?

"Futbolli është një lojë që luhet për 90 minuta dhe në fund fitojnë gjermanët", citati i Lineker nuk ka patur
VIDEO / Gjermania fiton në frymën e fundit…

VIDEO / Gjermania fiton në frymën e fundit…

Gjermania ka fituar "in extremis" ndaj Suedisë. 2-1 në "Fisht Stadium" në një sfidë që ka mbajtur pezull të gjithë
VIDEO/ Gruppi F: Gjermani-Suedi 1-1, Reus barazon shifrat

VIDEO/ Gruppi F: Gjermani-Suedi 1-1, Reus barazon shifrat

Pjesa e dytë nis me gol për Gjermaninë. Marco Reus i dhuron goli të tijve në minutën e 48'. Barazohet
Grupi F, për 45′ minuta Gjermania jashtë Botërorit

Grupi F, për 45′ minuta Gjermania jashtë Botërorit

Një pjesë e parë e jashtëzakonshme ajo mes Gjermanisë dhe Suedisë në "Fisht Stadium". Skuadra e Joachim Low ka nisur
VIDEO /  E pabesueshme, Gjermania një hap larg eliminimit

VIDEO / E pabesueshme, Gjermania një hap larg eliminimit

Në minutën e 32' Ola Toivonen ndëshkon Gjermaninë. Kryeson Suedia në supersfidën që vijon të luhet në "Fisht Stadium". Një
Grupi F, në fushë zbret Gjermani-Suedi

Grupi F, në fushë zbret Gjermani-Suedi

Nis sfida Gjermani-Suedi në "Fisht Stadium", një impiant me kapacitet 40 mijë persona. Ky takim do të gjykohet nga arbitri
Video/ Meksika gati në 1/8 e finaleve, Son nuk prish festën e “sombreros”

Video/ Meksika gati në 1/8 e finaleve, Son nuk prish festën e “sombreros”

Meksika shkon një hap larg fazës tjetër pas dy fitoreve në ndeshjet e para, ndërsa Korea e Jugut e mbyll
VIDEO / Korea e Jugut-Meksikë 0-2, Hernandes dyfishon shifrat

VIDEO / Korea e Jugut-Meksikë 0-2, Hernandes dyfishon shifrat

Hirving Lozano shërben një asist për Javier Hernandes që nuk gabon, por dërgon topin në rrjetë në minutën e 66'.
Meksika e kualifikuar për 45 minuta…

Meksika e kualifikuar për 45 minuta…

Përfundon pjesa e parë në Rostov me avantazhin e ngushtë 1-0 të Meksikës përballë Koresë së Jugut. Carlos Vela kaloi
Kolarov për festën e shqiptarëve: Primitivë, jemi 10 vite përpara tyre!

Kolarov për festën e shqiptarëve: Primitivë, jemi 10 vite përpara tyre!

Zvicra fitoi me rezultatin 2-1 takimin e djeshëm ndaj Serbisë, që ashtu siç edhe pritej ka shkaktuar shumë polemika me
Video/ Ka gol për Meksikën

Video/ Ka gol për Meksikën

Carlos Vela kalon në avantazh Meksikën nga pika e bardhë. Një gabim i Jang që prek topin me dorë brenda
Nis sfida, Meksika për kualifikim e Korea e Jugut për të shpresuar

Nis sfida, Meksika për kualifikim e Korea e Jugut për të shpresuar

Meksika, kryesuese e Grupit F, kërkon kualifikimin përballë Koresë së Jugut, në ndeshjet që sapo nisi në Rostov Arena. Për
Video/ Belgjika dominuese, Lukaku si Ronaldo

Video/ Belgjika dominuese, Lukaku si Ronaldo

Ashtu si mbylli pjesën e parë, përfundon edhe ndeshjen Belgjika, që kompleton një fitore spektakolare 5-2 kundër Tunizisë, që kthehet
Video/ Hazard shpartallon Tunizinë

Video/ Hazard shpartallon Tunizinë

Merr përmasa tani humbja e Tunizisë. Eden Hazard shënon edhe golin e dytë personal dhe të katërtin përballë afrikanëve, që
Video/ Lukaku e çon Belgjikën në pushim me avantazhin 3-1

Video/ Lukaku e çon Belgjikën në pushim me avantazhin 3-1

Përfundon pjesa e parë në Spartak Stadium, por jo pa u shënuar goli i dytë personal i Romelo Lukakut, që
Video/ Golit të Lukakut, i përgjigjet tuniziani Bronn

Video/ Golit të Lukakut, i përgjigjet tuniziani Bronn

I mjaftojnë 16 minuta Belgjikës për të shkatërruar shpresat e Tunizisë në ndeshjen në Spartak Stadium, por megjithatë afrikanët nuk
Video/ Penallti e dyshimtë edhe me VAR kalon në avantazh Belgjikën

Video/ Penallti e dyshimtë edhe me VAR kalon në avantazh Belgjikën

Belgjika vonon vetëm 5 minuta për të treguar diktatin e saj në ndeshjen kundër Tunizisë në Spartak Stadium. 11 metërshi
Belgjika kërkon biletën e 1/8 të finaleve kundër Tunizisë

Belgjika kërkon biletën e 1/8 të finaleve kundër Tunizisë

Në Spartak Stadium, Belgjika zbret në fushë për ndeshjet e dytë të Grupit G, përballë Tunizisë. Djajtë e Kuq kanë
Mavraj ka një dedikim për golat shqiptarë në Rusi

Mavraj ka një dedikim për golat shqiptarë në Rusi

Golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit kundër Serbisë në Rusi 2018, tërhoqën vëmendjen e mediave më të rëndësishme Europiane
Kampionët e Botës rrezikojnë eleminimin në grupe

Kampionët e Botës rrezikojnë eleminimin në grupe

Gjermania e Low duhet të ringrihet menjëherë pas humbjes me Meksikën e duhet ta bëjë në Fisht Stadium në Sochi
Fitorja me Korenë vlen kualifikimin për Meksikën

Fitorja me Korenë vlen kualifikimin për Meksikën

Meksika, në Rostov Arena, në sfidën e orës 17.00 do të kërkojë përballë Koresë së Jugut të hedhë një hap
Belgjika ndaj Tunizisë do kualifikimin, me Anglinë vendin e parë

Belgjika ndaj Tunizisë do kualifikimin, me Anglinë vendin e parë

Pengesa për kualifikimin e Belgjikës në Grupin G është Tunizia, që kërkojnë të kthehen në lojë pasi humbën ndeshjen e
VIDEO/ Zbulohen fjalët e Berhamit drejtuar serbëve në stadium

VIDEO/ Zbulohen fjalët e Berhamit drejtuar serbëve në stadium

Zvicra mposhti Serbinë me dy gola të shqiptarëve Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Të dy festuan duke bërë shqiponjën me duar,
“Moj Serbi rrjetën ta shpova” – Xhaka mesazh për Serbinë

“Moj Serbi rrjetën ta shpova” – Xhaka mesazh për Serbinë

Mund të ishte Zvicër-Serbi, por ishte shumë më tepër se kaq për katër lojtarë në fushë dhe për gjithë Kosovën.
2 shqiptarë, Xhaka dhe Shaqiri “fikin” Serbinë

2 shqiptarë, Xhaka dhe Shaqiri “fikin” Serbinë

Zvicra fiton 2-1 ndaj Serbisë të cilën e kalon në renditje duke iu bashkuar Brazilit me 4 pikë në krye
VIDEO / Serbi-Zvicër 1-2, shqiptarët vënë përfund Serbinë

VIDEO / Serbi-Zvicër 1-2, shqiptarët vënë përfund Serbinë

Pas një kundërsulmi të shpejtë, një tjetër shqiptar Xherdan Shaqiri shënon golin e dytë të Zvicrës në minutën e 90'.
VIDEO / Serbi-Zvicër 1-0, pjesa e parë; Xhemajli shpërdoron

VIDEO / Serbi-Zvicër 1-0, pjesa e parë; Xhemajli shpërdoron

Mbyllet 1-0 pjesa e parë mes Serbisë dhe Zvicrës në “Kaliningrad Stadium”. Aleksandar Mitrovic i ka dhënë avantazhin Serbisë, ndërsa
VIDEO / Grupi E, Serbi-Zvicër 1-0, shënon Mitrovic

VIDEO / Grupi E, Serbi-Zvicër 1-0, shënon Mitrovic

Aleksandar Mitrovic shënon golin e parë për Sebinë në minutën e 5' të takimit. Udhëheq ekipi i Mladen Krstajic.   https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/v3/V34X.mp4
Grupi E, Serbi-Zvicër nis sfida

Grupi E, Serbi-Zvicër nis sfida

Në "Kaliningrad Stadium" nis takimi i mbrëmjes Serbi-Zvicër. Pas Brazil-Kosta Rika (2-0) kjo është sfida përmbyllëse e Grupit E në
Musa shkatërron Islandën, buzëqesh Argjentina

Musa shkatërron Islandën, buzëqesh Argjentina

Një ndeshje me dy fytyra në Volvograd Arena ka nxjerrë triumfues Nigerinë, që pasivitetin e pjesës së parë e kthen
Video/ Musa fundos Islandën me golin e dytë

Video/ Musa fundos Islandën me golin e dytë

Ahmed Musa vendos sfidën mes Nigerisë dhe Islandës, duke shënuar edhe golin e dytë, që siguron rezultatin. Një ndryshim total
Video/ Cfarë goli Musa, Nigeria shënon në rastin e parë

Video/ Cfarë goli Musa, Nigeria shënon në rastin e parë

Befasohet Islanda në minutën e 49 nga një gol spektakolar i Nigerisë. Atëherë kur nuk pritej, pas një pjese të
Islanda dominon, por Nigeria reziston

Islanda dominon, por Nigeria reziston

Është mbyllur pa gola pjesa e parë mes Islandës e Nigerisë, për Grupin D. Ishullorët kanë dominuar totalisht 45 minutat
Nis sfida ku ka sytë Argjentina

Nis sfida ku ka sytë Argjentina

Nis sfida e dytë për Islandën në Grupin D, e këtë herë përballë është Nigeria, në një ndeshje që mbi
Kosova me Shaqirin dhe të tjerët, kundër Serbisë

Kosova me Shaqirin dhe të tjerët, kundër Serbisë

Në mbrëmje luhet Zvicër - Serbi, por në Kosovë pritet me të njëjtin ankth si të luante përfaqësuesja e tyre.
Video/ Në shtesë, por Brazili u kthye…tani ndjell frikë

Video/ Në shtesë, por Brazili u kthye…tani ndjell frikë

Nga frika e një dëmtimi të dytë të lumturia e golit në fundin e shtesës. Është gjithcka si në një
Brazili shpëton në shtesë..

Brazili shpëton në shtesë..

Brazili vuan 90 minuta kundër Kosta Rikës por zgjidh ndeshjen në të parën shtesë me Philippe Coutinho dhe Neymar Jr.
Brazili në fushë me Neymar, Kosta Rika luan kundërsulmin

Brazili në fushë me Neymar, Kosta Rika luan kundërsulmin

Nis sfida e dytë për Brazilin në Grupin E, e këtë herë përballë Kosta Rikës nuk ka alternativë tjetër përvec
Ka dhe pak Shqipëri në Zvicër-Serbi

Ka dhe pak Shqipëri në Zvicër-Serbi

Pas suksesit në debutim kundër Kosta Rikës, në Kaliningrad Serbia ka mundësinë të kalojë në 1/8 e finaleve me një
Thirrja “vikinge” e Islandës për të thyer Nigerinë

Thirrja “vikinge” e Islandës për të thyer Nigerinë

Një barazim me Argjentinën në debutim. Një pikë në renditje dhe një ndeshje për të luajtur kundër Nigerisë, me ndërgjegjësimin
Kosta Rika, prova për të mos u humbur për Brazilin

Kosta Rika, prova për të mos u humbur për Brazilin

Të detyruar të fitojnë. Brazili nuk është se ka shumë zgjedhje në Rusi 2018, sepse nisjen e Botërorit e bëri
Sampaoli merr mbi vete përgjegjësitë: Fajtor jam unë, por nuk ndjej turp!

Sampaoli merr mbi vete përgjegjësitë: Fajtor jam unë, por nuk ndjej turp!

Trajneri i Argjentinës, Horge Sampaoli mori mbi vete të gjithë përgjegjësinë për dështimin në Rusi. Pas humbjes me Kroacinë ai
FOTO/ Shtypi kryqëzon Argjentinën: “Turp”

FOTO/ Shtypi kryqëzon Argjentinën: “Turp”

Shtypi argjentinas, e jo vetëm, fundos Albicelesten pas disfatës më Kroacinë, duke kujtuar se ky është një Botëror që rrezikon
Maradona në lot, Argjentina mos qaj për Mesin

Maradona në lot, Argjentina mos qaj për Mesin

Argjentina ishte skuadra e kuotuar ndër favoritet kryesore për triumfin në Rusi 2018. Pak për faktin se ishte nënkampione e
Katastrofa e Argjentinës, “un, dos, tres” dhe Kroacia përparon

Katastrofa e Argjentinës, “un, dos, tres” dhe Kroacia përparon

Kroacia ka mposhtur 3-0 Argjentinën e Lionel Messit dhe është kualifikuar në 1/16 e finaleve të "Rusi 2018". Në pjesën e
VIDEO / Ivan Rakicit fundos Argjentinën, 3-0 për Kroacinë

VIDEO / Ivan Rakicit fundos Argjentinën, 3-0 për Kroacinë

Ivan Rakicit fundos Argjentinën, 3-0 për Kroacinë në minutën e 91' https://www.youtube.com/watch?v=YDQUrndHNz0
VIDEO / Modriç shtang Argjentinën, dyfishon për Kroacinë

VIDEO / Modriç shtang Argjentinën, dyfishon për Kroacinë

Luka Modric ka realizuar një gol spektakolar në minutën e 80' të ndeshjes. Një goditje nga distanca e mesfushorit të
VIDEO / Çfarë gafe Caballero, fundos Argjentinën

VIDEO / Çfarë gafe Caballero, fundos Argjentinën

Ante Rebic shënon golin e avantazhit për Kroacinë në minutën e 53' të takimit. 1-0 udhëheqin ballkanasit në Nizhny Novgorod
Grupi D: Argjentinë-Kroaci, nuk ka gola në pjesën e parë

Grupi D: Argjentinë-Kroaci, nuk ka gola në pjesën e parë

Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë e sfidës Argjentinë-Kroaci. Një ndeshje me shumë emocione dhe rivalitet me të
Grupi D: Nis takimi Argjentinë-Kroaci

Grupi D: Nis takimi Argjentinë-Kroaci

Argjentinë-Kroaci është supersfida e kësaj mbrëmje. Kroacia është imponuar 2-0 përballë Nigerisë në ndeshjen e parë dhe renditet e para
Kthehu