• |

Sulmuesit nuk dinë, golin më të bukur të Botërorit e shënoi një mbrojtës

Pas Kupës së Botës, francezi Benjamin Pavard ka fituar edhe cmimin për golin më të bukur tëshënuar gjatë Botërorit Rusi
Numrat e VAR, si u përmirësua arbitrimi…

Fifa deklarohet "ekstremisht e kënaqur për mënyrën si arbitrat u sollën në Botërorin Rusi 2018 dhe si aplikimi i Video
Mesazhi i Presidentit Macron për kombëtaren franceze

"Mos ndryshoni kurrë ". Kjo është ftesa që presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka drejtuar futbollistëve të përfaqësueses së Francës
FOTO/ Vonohet fluturimi i Francës, shtyhet festa e kampionëve

Festa që zgjati deri në orët e para të mëngjesit të sotëm, ishte vetëm hapi i parë për celebrimin në
“Legjoni i Nderit”, për Francën mirënjohja më e madhe shtetërore

Jo vetëm Kupa e Botës. Të gjithë komponentët e kombëtares franceze kampione në Rusi do të dekorohen me medaljen Legjioni
FOTO/ Kroacia në festë, pret heronjtë e saj

Kupa e Botës nuk mbërriti, por Kroacia në Botëorin e Rusisë ka bërë historinë. Modric e të tjerët e kanë
Pelé elozh Mbappé: Francezi i përgjigjet kështu…

Të fitosh një Botëror nuk i ndodh të gjithëve e ta bësh 19 vjec është akoma edhe më vështirë. Pastaj
11 DËSHTAKËT E RUSI 2018

David DE GEA (Spanjë) - Një nga portierët më të pritur të kompeticionit u mbyt në gjithë mediokritetin e Spanjës.
11 MË TË MIRËT E RUSI 2018

Thibaut COURTOIS (Belgjikë) - Në Botërorin e gafave, belgu i Chelsea ishte sigurisht portieri me besueshmëri të vazhdueshme. Një pikë
FOTO/ Prishet festa franceze: incidente dhe një i vdekur në Paris

Operacioni i shpërndarjes në Champs Elysées, mes Place de la Concorde e Harkut të Triumfit, ka shkaktuar konflikte dhe
Shikoni cfarë i ndodh Deschamps: Konferenca e pazakontë

Didier Deschamps është i treti kampion botë si lojtar (në 1998) dhe si trajner. Arrin kështu Mario Zagallon (Brazil: '58
Dalic është i qartë: “Penalltia ndryshoi gjithçka”

Keqardhje kroate në fund të finales së humbur 4-2 ndaj Francës në Rusi 2018. "Komplimenta francezëve për trofeun e fituar
FOTO/ Natë çmendurie në Paris…

Festë e madhe në Paris pas fërshëllimës së fundit në finalen e Kupës së Botës Rusi 2018. Skuadra e Deschamps
Video/ Shikoni si festuan kampionët e botës në dhomat e zhveshjes (pamjet e filmuara nga vetë ata)
Verdiktet/ Modric Topi i Artë, Kane goleador, dorezën e merr Courtois

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, është fitues i "Topit të Artë" në Kupën e Botës 2018 në Rusi. Mesfushori i
MOVIOLA/ Franca kampione, por jo pa ndihmë arbitrare..!

Finalja e parë e një Botërori me VAR e menjëherë polemika dhe raste të vecanta. Goli i parë i Francës
FOTO/ Shikoni festën franceze në Rusi…Deschamps fluturon në ajër

Festë e jashtëzakonshme e Francës për arritjen e titullit të dytë kampion në histori. Deschamps është në vëmendjen e gjithë
Mbape trashigimtari i Peles, golëshënuesi më i ri i botërorit

Kilian Mbape nuk u shpall vetëm lojtari më i mirë i ri i botërorit. Ai me golin e katërt që
Franca në çatinë e botës – 20 vjet më pas festa është përsëri blu

Favorite që në start të turneut, Franca e Didier Deschamps nuk priti aspak për të justifikuar pritshmëritë në një turne,
Mandzukic e Perisic shënuan, por ishin ata që dënuan Kroacinë

Një finale fitohet ose humbet, rrugë të mesme nuk ka, por kur luan përballë favoritit kryesor dhe gabimet i bëjnë
Video/ 4-2 në Luzhniki – Mbappe spektakël, por cfarë gabimi bën Lloris

Mbappe mbyll llogarinë me Kroacinë. Sulmuesi i PSG shënon golin e katërt në finale e të katërtin në Botëror, duke
Video/ Pogba i jashtëzakonshëm i jep sigurinë Francës

Paul Pogba shënon golin më të rëndësishëm të karrierës, duke i cuar shifrat në finalen e Botërorit në 3-1, përballë
FOTO/ Shikoni invazionin e fushës në Lushniki

Në një Botëror të organizuar në mënyrë madhështore, e ku asgjë nuk kishte prishur bukurinë e ndeshjeve, pikërisht në finale
Kroacia mundi veten në 45 minutat e para finale

Ka përfunduar me Francën në avantazh 2-1 pjesa e parë e betejës finale të Luzhnikit, për trofeun e Kupës së
Video/ Var penalizon Kroacinë…

Kroatët i bëjnë përsëri keq vetes, këtë herë është Perisic, autori i golit të barazimit, që prek topin me dorë
Video/ Perisic spektakolar barazon finalen

Perisic barazon rezultatin në minutën e 29 me një goditje të fortë në zonë. Kroacia kurorëzon përpjekjet e saj, duke
Video/ Mandzukic shënon…por në portën e gabuar

Avantazh francez në daljen e parë në gjysmëfushën e Kroacisë. Autogol i Mandzukic, që tentoi të largonte topin, në zhvillimet
“Finalja e ëndërrave” nis në Luzhniki

Nis beteja finale në Luzhniki Stadium për trofeun e Kupës së Botës. Franca e Kroacia kërkojnë triumfin në një kampionat
FOTO/ Era Istrefi ndez ceremoninë mbyllëse të Rusi 2018

Era Istrefi ndez atmosferën në Luzhniki në ceremoninë mbyllëse të Kupës së Botës me këgnën zyrtare të Botërorit "Live it
Francë-Kroaci, probleme për Dalic: 5 titullarë në dyshim për finalen

Nuk mungojnë problemet në formacion për trajnerin e Kroacisë Zlatko Dalic pak orë nga finalja e Botërorit "Rusi 2018" kundër
Franca e pamundur nga Kroacia në histori, po në Luzhniki?

Ndeshja e ëndërrave, ajo që vendos në lojë trofeun më të synuar për një futbollist e në orën 17, arbitri
Kroacia në finale me “një ndeshje” më shumë të luajtur se Franca

Në orën 17, në Luzhniki të Moskës, vendoset Kupa e Botës në Rusia 2018. Nga njëra anë konsistenca e skuadrës
Eden Hazard: “Jam lojtari më i mirë i Botërorit”

Eden Hazard nuk fshihet por deklaron se është lojtari më i mirë i Botërorit. Por autori i golit të dytë
Video/ Belgjika e treta, Kane Këpuca e Artë janë ngushëllimet e ndeshjes në St Petersburg

Belgjika është e treta në botë ndërsa Harry Kane pothuaj siguron Këpucën e Artë të Botërorit që mund të ngushëllojë
Video/ Hazard mbyll llogaritë me Anglinë

Hazard shënon golin e dytë përballë Anglisë, duke i siguruar Belgjikës vendin e tretë të podiumit Botëror. Numri 10 kurorëzon
Belgjikë-Angli, 45 minuta “fotokopje” të ndeshjes së parë

Belgjika e mbyll në avantazh pjesën e parë në Shen Petersburg ndeshjen kundër Anglisë, për vendin e tretë e të
Video/ Meunier kalon Belgjikën në avantazh

Belgjika shënon golin e parë pas vetëm 4 minutash lojë. Meunier ndjek mirë një aksion të shpejtë të Djajve të
Anglia e Belgjika, medalja e bronxtë në lojë

Për vendin e tretë e të katërt në stadiumin e Shën Petersburgut zbresin Anglia e Belgjika, të zhgënjyera nga humbjet
“Talismani” Varane do ta bëjë Francën të fitojë finalen…!?

Raphael "talismani" Varane: mund ta quash fare mirë kështu. E gjithë Franca kapet fort pas tij për finalen e Botërorit
Finalja e vogël nuk ngjall interes për Anglinë e Belgjikën…

Belgjika dhe Anglia përballen për herë të dytë në këtë Botëror, e për të dytën herë nuk është një ndeshje
Ironia e Griezmann: “Luan tek Chelsea jo tek Barcelona”

Tepër i zhgënjyer dhe i trishtuar pas humbjes së të tijve në gjysmëfinale të Kupës së Botës me Francën 1-0,
Mbappé: “Ndeshja e jetës”

Edhe pse është mjaft i ri, Kylian Mbappé e di se mundësia për të luajtur një finale të Kupës së
Alarm tek Kroacia, ylli i skuadrës rrezikon finalen

Minutat e gjata të luajtura në tre ndeshjet rradhazi kanë pasojat e tyre. Kroacia ka zhvilluar gati një ndeshje më
Kroacia e Dalic finalistja “më e keqe” e të gjitha kohërave

Kroacia e Dalic është gati të shkruajë historinë. Të dielën, në Moskë për herë të parë në historinë e saj,
Edhe Argjentina është në finalen e Botërorit

Kush tha se Argjentina nuk shkoi në finalen e Moskës në Botëorin 2018? Vërtetë Albiceleste u eleminuan me turp në
Doping Rusia…? Fifa ka përgjigjen…

Dyshimet, skenarët apo teoritë më të komplikuara të konspiracionit kanë marrë përgjigjen e FIFA-s, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje
Finalja e Kupës së Botës mbyll Kullën Eiffel

Kulla Eiffel do të mbyllet të dielën si pjesë e masave të sigurisë që do të aplikohen në Paris, me
Vendimi drastik, jo më tifoze sexy në ekrane

Në stadiume tashmë do të shihet vetëm futboll. Jo se nuk është parë futboll deri tani, por bukuroshet që ndjekin
Historia e “IT’S COMING HOME” nuk është si e mendonit!

Nga fillimi i Botërorit anglezët kthyen në himn një këngë të vjetër të viteve 90, që u përhap me shpejtësi
A prezantohet edhe Afrika në finalen e Botërorit?

"Kombëtarja e Francës nuk është vërtetë aq franceze dhe nëse ka avancuar në finalen e Kupës së Botës është sepse