• |
ide | kryesore
epiqendra

Lëkundje tërmeti në Itali

Dy tërmete kanë goditur pasditen e së hënës veriun e Italisë. Tërmetet kanë qenë të forcës 4 dhe 3.3 ballë. …

epiqendra

Tërmet i fuqishëm në Kretë

Një tërmet me magnitudë 3.9 Rihter ka lëkundur ishullin e Kretës në Greqi. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 11:40 të …

termet

Tërmeti godet Stambollin

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter është shënuar në Turqi, pranë brigjeve të qytetit Tekirdag. Për fat …