• |
ide | kryesore

Mos qaj Saimir Tahiri

Kur i mbushi sytë me lot, ngela për një moment. Fërkova sytë se thashë mos po lotoj unë dhe më …

Rama-Venezia.jpg

Kryeministri që fshihet pas piktorit

Vincent W. J. van Gerven Oei / Në faqen kryesore të shtojcës së djeshme kulturore të gazetës italiane Corriere della Sera është …

vet.jpg

Filozofia e sundimit të pakicës

Nga Veton Surroi/ Kosova, pas tridhjetë vjetësh, sërish kthehet tek varësia ndaj presidentit serb   1 Rrëfimi i shkurtër dhe i …

thaci-vucic.jpg

Pse po e takoj Vuçiçin?

Nga Hashim Thaçi / Republika e Kosovës vitin e ardhshëm do ta shënojë dhjetë vjetorin e shpalljes së Deklaratës së …

15170837_1143987328982434_1337999120138064176_n.jpg

Lajme komunale nga Tirana

Nga Kastriot Dervishi Prej më se 2 vjetësh jemi të detyruar të shohim nëpër televizionet kombëtare lajme të mërzitshme të karakterit …

Kthehu