• |
ide | kryesore
arlind Qorri.jpg

Po fillon kohë interesante

Nga Arlind Qorri/ Të ngrohet zemra kur sheh aq shumë njerëz kundra qeverisë. Në një vend si yni, me këtë …

IMG_20151123_114449.jpg

Shoku Enver na mori malli!*

Nga John Baine Këto ditët e fundit jam bërë nostalgjik për disa nga zgjedhjet e gjetura në vitet ’60 nga …

halil matoshi.jpg

Shqipëria është në luftë

Nga Halil Matoshi Deklarata e Presidentit francez, François Hollande, se barbaria e “Shtetit Islamik” në Paris është një “akt lufte” …

Arbana-Xhara.jpg

Kosova, “poligon” i ISIS-it

Nga Arbana Xharra Është krejt e natyrshme që pas pamjeve të tmerrshme të sulmeve në Paris, qytetarët e Kosovës, shtetit …

12191397_916090475095604_8921351890418229090_n.jpg

Demokracia e vezëve

Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk …

Edi-Rama-Kryeministri-flet-konference3-565x376.jpg

Masat, Kombëtarja dhe Pushteti

Fitorja e kombëtares kundër Armenisë solli një entuziazëm të madh të shqiptarëve të cilët u derdhën në shesh për të …

Kthehu