• |
ide | kryesore
IMG_20150512_224333.jpg

Një pakt Rama Basha kundër Metës?

Ilir Meta ka hedhur këtë fundjavë në publik, një teori konspirative që qarkullon prej kohësh në korridoret e LSI-së: ekzistencën …

IMG_20150512_224333.jpg

Rreziku i një opozite qesharake

“Drejt kryengritjes” me këtë titull sa absurd aq dhe qesharak e hapte faqen e saj të parë këtë të mërkurë …

IMG_20150512_224333.jpg

Tsipras si një model për Tiranën

Ndoshta Aleksis Tsipras nuk duhej të kishte fituar. Ai bëri gjithçka për këtë. Haroi përbetimet kundër, memorandumit, trojkës dhe gjermanëve …

ljub.jpg

Rama peng apo pjesë e krimit?

Në kontekstin e fushatës për pastrimin e Parlamentit nga figura të krimit, mediat shqiptare, por edhe ato të huaja, kur …

seda-serdar-shshqip-express.jpg

Re të zeza mbi Turqi

Turqia ka lënë pas dy ditë të turbullta. Një ndër gazetat më të mëdha të vendit, "Hürriyet", u sulmua dy …

Kthehu