• |
ide | kryesore
2014-08-14-09-04-29--1364127064.jpeg

Erdogan, triumfi i populizmit

Triumfi i Rexhep Tajip Erdoganit në zgjedhjen e para direkte presidenciale të Turqisë nuk është befasi. Erdogan është popullor dhe …

ljuba.jpg

Pse nuk dua ta jap numrin tim IMEI

Lexova para disa ditësh, nëpërmjet rrjetit, një përgjigje shpjeguese që ka dhënë zëdhënësja e ministres Harito, pas kërkesës së gazetarit …

Erdogan1.jpg

Një rival modern për Ataturkun

Pak përpara se autokolona ku udhëtonte Rexhep Taip Erdogani hynte në aeroport, punëtorët mblodhën me shpejtësi tapetin e kuq që …

images (6).jpg

Erdogan, sulltani i ri i Turqisë

Nuk është aspak një surprizë, opozita ishte aq e dobët dhe zgjedhjet po aq të paracaktuara: Rexhep Taip Erdogan, i …

Andi_Bushati (1).jpg

Një akt i guximshëm i Bashës

Për shumëkënd që ndjek politikën, asocimi i emrit të Lulzim Bashës me epitetin i guximshëm, do të shkaktonte humor. Por …

enkel demiiiii.jpg

Udhërrëfyes për leximet verore

Ka do vite që sapo vjen pragu i verës botuesit nxitojnë, nxjerrin kokën në dritare televizorësh dhe tregojnë librat e …

Kthehu