• |
ide | kryesore
vv_1468495974-150684.jpg

Zbulohet varri i zotit? (Foto)

Një zbulim i mahnitshëm është bërë nga një ekip i arkeologëve spanjoll dhe italian në Egjipt. Sipas këtij ekipi të …

09_theresamay_r_w.jpg

Theresa May, “ylli në ngritje”

Theresa May konsiderohet favorite për të pasuar kryeministrin David Cameron. Shumë britanikë e krahasojnë May me kancelaren gjermane Angela Merkel. …