• |
ide | kryesore

Bayern e mbyll me fitore, Dortmund falënderon Klopp

I pakategorizuar
Klopp1.jpg



Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Mainzit, ndërsa Dortmundi e ka mposhtur në shtëpi me rezultat 3-2 Werder Bremen. Golat për Bayern u shënuan nga Lewandowski 25’ dhe Schweinsteiger 48’.

Për Dortmundin golat u realizuan nga Kagawa 15’ Aubameyang 17’ dhe Mkhitaryan 42’ ndërsa për Werder Bremenin u golat u shënuan nga Oztunali 26’ dhe Gebre Selassie 85’. Me këtë fitore, Bayerni e mbyll në vendin e parë me 79 pikë, ndërsa Dortmund është në vendin e 7-të me 46 pikë.