• |
ide | kryesore

Vetëm 24 vjeç, ky është “killeri” i Kasandër Nogës: Merrte 50 deri në 150 mijë euro për një vrasje

Kevin Zeneli, 24 vjeç është ‘killeri’ i besuar i Kasandër Nogës, i cili porositi dy atentate në vendin tonë. Zeneli, …
hoxha

Dalin PAMJET/ Incident në xhaminë “Dine Hoxha”, besimtarët kundër myftiut: Largohu gylenist!

Një episod i pakëndshëm ka ndodhur mbrëmjen e së martës në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë. Gjatë dëgjesave në kuadër …

Zonat e mbrojtura ‘hidhen në erë’, si do të gllabërohet Divjaka nga resorti gjigant i biznesmenit me origjinë turke

Nga Artan Rama Një projekt zhvillimi ka mbërritur në territorin e mbrojtur të Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta. Materiali mban titullin Kingcoast …

Zbardhet masakra në “Don Bosko”/ Vrasësi ngatërroi objektiv, gjykata vendos masën ‘arrest me burg’ për Kasandër Nogën

Zbardhet një ngjarje e rëndë kriminale, ndodhur dy vite më parë në “Don Bosko” dhe vendosen para drejtësisë autorët. Gjykata …
Pas vendimit të Strasburgut, Antoneta Sevdari rikthehet për gjykim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit!

Pas vendimit të Strasburgut, Antoneta Sevdari rikthehet për gjykim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit!

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot të rikthejë nën shqyrtim në seancë publike çështjen e ish – prokurores Antoneta …
andi bushati

Një protestë anti Blinken

Protesta e 20 shkurtit, me pjesmarrjen që demostroi, i provoi të gjithëve se në Shqipëri ka një masë të stërmadhe …
navalny

Nënës së Navalnit i jepet ultimatum: Ke 3 orë kohë ose nuk e merr më trupin e djalit

Një zëdhënëse e të ndjerit Alexei Navalny tha këtë të premte se autoritetet ruse i kishin thënë nënës së tij …

Krimi horror, zbardhet dëshmia e djalit: E zhveshëm dhe e mbështollëm me plasmas, pastaj e varrosëm natën në kasolle

Kishin planifikuar gjithçka, por jo metodat gjithëpërfshirëse të policisë për të zbardhur një ngjarje. Ishte e shtunë, kur ndodhi vrasja, …
12 deputetet zonat e mbrojtura

Emër për emër/ Deputetët anonimë që propozuan shkatërrimin e zonave të mbrojtura

Të enjten kuvendi i Shqipërisë miratoi në një seancë 4 minutshe, me 74 vota të PS-së ndryshimet ligjin për zonat …

Zaptimi i bregdetit, nisin shembjet në Lukovë (FOTO)

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtes së Territorit ka nisur mesditën e sotme shembjen e disa objekteve pa leje të ngritura së …