• |
ide | kryesore

Real Madrid në prag të turpërimit (video)

I pakategorizuar
real-madrid-shakhtar-650x358.jpgNë ndeshjen e Champions League të së mërkurës, Real Madrid ka fituar 4-3 ndaj Shakhtar Donjeck në udhëtim. “Los Blancos” shpëtuan për pak nga një turpërim i dytë pas atij në “El Clasico” pasi ishin në epërsi 4-0 ndërsa dhe në 13 minutat e fundit ukrainasit shënuan 3 herë duke e ngushtuar rezultatin në 4-3. Ronaldo (2), Modric dhe Carvajal shënuan për Realin, ndërsa Teixeira (2) dhe Dentinho ishin realizuest e Shakhtar.