• |
ide | kryesore

Shpallen zyrtarisht tre kandidatët për Topin e Artë

I pakategorizuar
article-2260694-16DFEC9C000005DC-747_634x423.jpgZyrtarisht FIFA ka shpallur sot tre kandidatët për fitues të cmimit “Topi i Artë”. Ronaldos dhe Messit është bashkuar edhe një tjetër futbollist i Barcelonës, Neymar. Favorit për këtë cmimi është padyshim Lionel Messi. Ai ka fituar Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit dhe kampionatin spanjoll. Shpallja e fituesit bëhet në janar të vitit 2016, ndërsa në votim marrin pjesë gazetarët sportiv dhe përfaqësues të kombëtareve./LAPSI.AL