• |
ide | kryesore

Zyrtarizohet futbolli i femrave në të brendshme (foto)

I pakategorizuar
Skills-482110.jpg“Lingerie Football League UK” nisi fillimisht si një lojë për të zbavitur femrat (dhe jo vetëm) në Britaninë e madhe, por tani duket se themeluesit e kanë marrë seriozisht. Është futboll femrash, por jo me kostumet sportive tradicionale, por pak më të shkurtër, ku lojtaret femra ndërkohë tregojnë edhe hiret e tyre. Tashmë ky sport është regjistruar si një ligë e veçantë në Britani. Ndeshja e parë do të luhet në kompleksin e Manchester që mbahet nga dy ish-lojtarët Gary Neville dhe Ryan Giggs. Themeluesja Gemma Hughes tha se Liga do të ndërkombëtarizohet shumë shpejt. /lapsi.al/

Lingerie Football League players