• |
ide | kryesore

FIFA: 11 lojtarët më të mirë të vitit 2015

I pakategorizuar
foto_1452534704-4675492.pngFIFA ka shpallur formacionin më të mirë të vitit 2015. 11 më të mirët dominohen nga dy skuadrat e Spanjës, Barcelona dhe Real Madrid ku secila ka nga 4 futbollistë. Përfaqësohen me nga një futbollist edhe Bayern Munich, PSG dhe Juventus.

Ekipi: Neuer, Alves, Ramos, Silva, Marcelo, Modric, Pogba, Iniesta, Neymar, Messi dhe Ronaldo.