• |
ide | kryesore

Seria A/ Milan fiton derbin me Interin (video/tabela)

I pakategorizuar
llllll.jpgMilan e ka fituar derbin e “madoninës” ndaj Interit me rezultatin e thellë 3-0, me golat e Alex, Carlos Bacca dhe Niang. Zikaltrit humbën shansin për të barazuar me Icardin që goditi shtyllën nga pika e bardhë e penalltisë. Pas protestave u nxorr nga fusha trajneri Mancini në mes të pjesës së dytë. Interi mbetet në vendin e katërt me 41 pikë, ndërsa Milani i gjashti me 36.