• |
ide | kryesore

Shaqiri heq flamurin kombëtar nga këpucët

I pakategorizuar
pse-e-hoqi-shaqiri-flamurin-komb-euml-tar-nga-k-euml-puc-euml-t-foto_21454604258_hd.jpgXherdan Shaqiri ka bërë publike këpucët e tij të reja, por për dallim nga ato që kishte me parë, flamuri kombëtar tashmë mungon.

Zvicra për të cilën luan Shaqiri do të përballet me Shqipërinë në Kampionatin Evropian në ndeshjen e parë dhe kjo mund të jetë një nga arsyet.

Te këpucët e reja të Shaqës nuk mungon flamuri i Kosovës, dhe emrat e familjarëve të tij.

Nuk dihet nëse mesfushori anësor ka pasur presion nga Zvicra, por ky veprim i Shaqirit ka ngjallur pakënaqësi të madhe te një numër i konsiderueshëm i tifozëve shqiptar.

Shaqiri kishte shënuar në portën e Shqipërisë në dy ndeshjet e grupeve në eliminatoret e kaluara