• |
ide | kryesore

Sherr në stadium, përleshen tifozët e Partizanit dhe Tiranës

I pakategorizuar
perleshje.jpgDerbi mes Tiranës e Partizanit, finalja e Kupës së Shqipërisë U19, u shty për rreth 20 minuta, për shkak të përleshjeve mes tifozerive.
 
Pak kush e priste që në stadium të kishte një prani të madhe tifozësh dhe masat e sigurisë nuk ishin maksimale. Ky moment u shfrytëzua nga disa grupe tifozësh që dëshironin të “lanin hesapet” me kundërshtarët pikërisht në derbine 19­-vjeçarëve. Newsbomb.al publikon video nga momenti i përplasjes mes dy tifozerive.